Patreon’daki Yayıncılara, Kripto Para İle Destek Olabileceksiniz

blank
Patreon'daki Yayıncılara, Kripto Para İle Destek Olabileceksiniz

İçerik: Patreon’daki Yayıncılara, Kripto Para İle Destek Olabileceksiniz

Patreon’daki Yayıncılara, Kripto Para İle Destek Olabileceksiniz:

Patreon, içerik oluşturucuların kâr uğruna kripto para teklif etmesine izin vermiyor, ancak bu kural yakın zaman içinde değişebilir. TechCrunch’ın bildirdiğine göre Patreon yöneticileri Jack Conte ve Julian Gutman, The Information’ın son zirvesinde şirketin, hayranların destek göstermek için satın alabilecekleri “yaratıcı paralara” izin verme olasılığı da dahil olmak üzere, kripto kullanımını “değerlendirdiğini” söyledi. Yaratıcılara yatırım yapabilir ve büyük başarılar elde ettikleri takdirde ödülleri toplayabilir veya madeni para sahiplerine ayrılmış özel içeriğe erişebilirsiniz.

Conte, Patreon’un kripto projelerine ayrılmış personeli olup olmadığını söylemedi, ancak şirketin “bunun üzerinde çalıştığını” söyledi. Şirket, çevrimiçi bir Eylül tartışması sırasında yaratıcı paralara izin verme olasılığını tartışmıştı, ancak şirket Mastercard’ın daha katı yetişkin içerik standartlarının etkileriyle boğuştuğu için kenara çekildi.

blank

Gutman, Patreon’un bir işi sürdürmek isteyen içerik oluşturucular için NFT’lerin ve ilgili teknolojilerin potansiyel faydalarını incelemekle “ilgilendiğini” ekledi. NFT’ler dijital sanatın değerini artırdı ve bazen milyonlarca satışlara yol açtı, ancak pazarın oldukça spekülatif doğası ve blok zinciri tabanlı teknolojinin çevresel etkisi hakkında yaygın endişeler de var.

Patreon’un madeni paraları, NFT’leri veya her ikisini birden benimsemesi şaşırtıcı olmaz. Patreon, erken pandemi endişelerine rağmen başarılı oldu ve sadece bir yıl önce 90 milyon dolar topladı, ancak hizmetin mümkün olduğunca çok sayıda yaratıcıyı mahkemeye vermeye çalıştığına dair çok az şüphe var. Kriptoyla ilgili yeni bir duruş, teknolojiyle uğraşmak istiyorlarsa şu anda başka bir yere gitmek zorunda olan içerik üreticilerini cezbedebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Patreon’daki Yayıncılara, Kripto Para İle Destek Olabileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör