Squid Game Dizisi, Korece Öğrenme Oranlarını 4 Kat Arttırdı

blank
Squid Game Dizisi, Korece Öğrenme Oranlarını 4 Kat Arttırdı

İçerik: Squid Game Dizisi, Korece Öğrenme Oranlarını 4 Kat Arttırdı

Squid Game Dizisi, Korece Öğrenme Oranlarını 4 Kat Arttırdı:

Yayınlandığı ilk günden itibaren dünyada ve ülkemizde en çok izlenen dizilerden biri olan Squid Game, Kore diline olan ilgiyi de artırdı.

Dünya çapında yayınlanan ve 111 milyon kişiye ulaşarak rekor kıran Squid Game dizisi, Kore diline olan ilgiyi artırırken ülkemizde de popülaritesini kaybetmedi. Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, dizinin dikkat çekmesi için başta Korece olmak üzere Uzak Doğu dillerine yönelik talepleri inceledi.

blank

80’den fazla ülkede Netflix listelerinde bir numara olan Güney Kore drama dizisi Squid Game, yayınlandığı 17 Eylül’den bu yana Türkiye’de popüler olurken, Armut’ta Koreceye olan talep ilk hafta 4 kat arttı. İlerleyen haftalarda toplam talep geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12, yayınlanmadan önceki döneme göre ise yüzde 17 arttı. Kore dizilerini altyazısız izleme talebi de dikkat çekti.

blank

Diğer Uzak Doğu dillerine olan talep de benzer şekilde artarak, dizinin yayınlandığı 15 Eylül itibarıyla bir önceki döneme göre yüzde 17, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13 arttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Squid Game Dizisi, Korece Öğrenme Oranlarını 4 Kat Arttırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör