Toyota Düşük Emisyonlarda Liderliğini Sürdürüyor

blank
Toyota Düşük Emisyonlarda Liderliğini Sürdürüyor

İçerik: Toyota Düşük Emisyonlarda Liderliğini Sürdürüyor

Toyota Düşük Emisyonlarda Liderliğini Sürdürüyor:

Toyota, büyük üreticiler arasında en düşük ortalama emisyon oranıyla sıfır emisyon stratejisinde liderliğini sürdürüyor. 10 yıl öncesine kıyasla Avrupa’da yeni satılan otomobillerin CO2 emisyon oranları yüzde 24 azalırken, Toyota başta hibrit teknolojisi olmak üzere elektrikli motor çözümleriyle emisyonların azaltılmasında öncü rol oynadı.

JATO verilerine göre Toyota, her geçen gün daha fazla tercih edilen hibrit araçları sayesinde Avrupa’daki ana akım üreticiler arasında en düşük ortalama emisyona sahip ilk sırada yer alıyor. Açıklanan verilere göre Toyota, 2. satışına göre Avrupa’da 2020 g/km CO94 emisyon değeri ile öne çıkıyor.

blank

Toyota, 20 yılı aşkın hibrit motor tecrübesi sayesinde AB tarafından belirlenen katı yönetmelikleri karşılamaya ve hedeflerin altında CO2 emisyon ortalamaları sunmaya devam ediyor.

Toyota’nın Avrupa’da ilk 6 ayda bir önceki yıla göre yüzde 61 artan hibrit satışları, ortalama emisyon oranlarının her yıl düşmesini sağlıyor. Bununla birlikte, Toyota’nın 2021’in ilk altı ayında Batı Avrupa’daki tüm satışlardaki hibrit payı yüzde 6 oldu ve bu dönemde hibrit satışları geçen yıla göre yüzde 69 arttı.

Toyota, sıfır emisyon hedefine giden yolda, elektrik motorlu hibrit araçların yanı sıra, piyasaların ve altyapının talepleri doğrultusunda sunulacak harici kablo şarjlı hibrit, akülü elektrikli araçlar ve yakıt hücreli hidrojenli araçlar geliştirmeye devam ediyor.

Toyota, markanın elektrifikasyon hedefleri doğrultusunda dünya genelinde 2025 yılına kadar ürün gamında 70’ten fazla elektrikli araç sunacak. Bunlardan en az 15’i akülü elektrikli araç olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Düşük Emisyonlarda Liderliğini Sürdürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör