Fabrikalarda Akıllı Gözlük Dönemi Yakında Başlıyor

blank
Fabrikalarda Akıllı Gözlük Dönemi Yakında Başlıyor

İçerik: Fabrikalarda Akıllı Gözlük Dönemi Yakında Başlıyor

Fabrikalarda Akıllı Gözlük Dönemi Yakında Başlıyor:

Destekli/Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Yapay Zekanın (AI) iş dünyasında kullanımı artmaya devam ediyor. Birçok şirket, özellikle müşteri hizmetleri iyileştirmelerinin bir parçası olarak Yapay Zeka ve Destekli/Artırılmış Gerçeklik çözümlerini başarıyla uyguluyor. McKinsey tarafından yapılan araştırma, kurumların pandemi döneminde Yapay Zeka teknolojilerine daha fazla yatırım yaptığını ortaya koyuyor; Gartner’ın araştırması, bu yatırımların 2022’de daha da artacağını öngörüyor. Destekli/Artırılmış Gerçeklik pazarının dünya genelinde 2028’e kadar yıllık ortalama yüzde 43,8 büyümesi bekleniyor.

Bu büyümenin en önemli nedenlerinden biri uzaktan yardım talebindeki büyük artış olarak görülüyor. Şirketler, teknik sorunların çözülmesi, üretim hatlarının güçlendirilmesi, montajı, üretimi ve onarımı gibi süreçleri izlemek, belirlemek ve sorun gidermek için Destekli/Artırılmış Gerçeklik uygulamalarını kullanır. Yapay zekanın yalnızca işletmelerin gelişmesine yardımcı olması beklenmiyor. Ayrıca büyüme ile ilgili hedeflere ulaşılmasına ve değer üretilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. 10 üst düzey yöneticiden 9’u büyüme hedeflerine ulaşmak için yapay zekanın kullanılması gerektiğine inanıyor.

Destekli/Artırılmış Gerçeklik, talimatların yorumlanması için harcanan zamanın azalması, daha kısa eğitim süresi ve artan üretkenlik dahil olmak üzere çok sayıda avantaj sunar. Özellikle üreticiler, bu avantajların en önemli itici güçlerinden birinin akıllı gözlükler olduğuna inanmaktadır. Dynabook tarafından yapılan araştırma, şirketlerin yüzde 63’ünün önümüzdeki üç yıl içinde akıllı gözlük kullanmaya başlayacağını ortaya koyuyor. Araştırmada şirketlerin yüzde 47’sinin daha iyi bir uzaktan çalışma deneyimi için akıllı gözlük kullanacağı, yüzde 34’ünün gelişmiş veri toplama ve işleme için, yüzde 39’unun ise daha iyi paylaşım ve işbirliği için akıllı gözlük kullanacağı belirtiliyor.

blank

Dynabook, pandemi ile birlikte Destekli/Artırılmış Gerçeklik çözümlerine artan ilgiye paralel olarak geçtiğimiz aylarda akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE-100’ü tanıttı. Dynabook’un akıllı gözlük çözümü, iş yerlerinin ve çalışanlarının verimliliğini artırmayı hedefliyor. Intel® Core™ m7 işlemci desteği ile akıllı gözlüklere bağlanan dynaEdge DE-100, başa takılan bir ekran ve kamera yardımıyla çalışanların hayatını kolaylaştırır ve kullanıcıların gerçek zamanlı yardım ve bilgilerle etkileşim kurmasını sağlar. Yüksek kaliteli teknolojik ürünleri kullanıcılarla buluşturan Dynabook, önümüzdeki dönemde giyilebilir teknolojiler kategorisinde ürün yelpazesini genişletmeye devam etmeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fabrikalarda Akıllı Gözlük Dönemi Yakında Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör