Milli Savaş Uçağı 2025’te Kullanımda Olacak

blank
Milli Savaş Uçağı 2025'te Kullanımda Olacak

İçerik: Milli Savaş Uçağı 2025’te Kullanımda Olacak

Milli Savaş Uçağı 2025’te Kullanımda Olacak:

Milli Muharebe Uçağı (MMU) için parça üretimi devam ediyor. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi hakkında bilgi verdi. Kotil, projede önemli ilerleme kaydedildiğini söyledi.

MMU’nun parça üretimine hız verdiğini belirten Kotil, “Bin mühendisimiz hummalı bir şekilde çalışıyor. İnşallah 2022’de MMU’yu tanıtacağız, 2023’te hangardan çıkaracağız ve 2025’te uçuracağız” dedi. Savaş uçağının 20 bin parçadan oluşacağını kaydeden Kotil, “Başlangıçta , hazır motor kullanılacak, ardından yerli motor devreye girecek, klima sistemi de ülkemiz firmaları tarafından üretilecek” dedi.

Kotil, HÜRJET eğitim uçağının 2023 yılında göklerde olacağına dikkat çekti. Bu uçağın şirketin kendi kaynaklarıyla üretildiğine işaret eden Kotil, “Hem HÜRJET hem de MMU’yu aynı anda yapıyoruz. Bunlar birbiriyle uyumludur. Eğitim uçaklarımız, personel yetiştirmemizin ve savaş uçaklarımız için teknoloji geliştirmemizin önünü açıyor” dedi.

blank

ATAK 2 ile ilgili detayları paylaşan Kotil, “Bu 11 tonluk bir helikopter. Kara Kuvvetleri Komutanlığımız için 3 adet inşaata başladık. İlk uçuşunu 2023’te yapacak. 2025’te Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza sunacağız. Bu çok ama çok önemli. ATAK 2’nin güç sistemini (iletim sistemi) kullanarak genel maksat helikopteri yapıyoruz. Sınıfının en iyisi olacak. Bu daha kısa, arkasında rampa var. Gemiye kolayca binebilir. Dolayısıyla bu helikopter Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için çok faydalı olacaktır. 19 askerimizi karaya, gemiye götürecek. Her yerde kullanılabilir. 2025’te uçacak ve 2027’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza sunulacak.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Savaş Uçağı 2025’te Kullanımda Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör