OMTAS Tanksavar Füzesi Hedefleri Başarıyla Vurdu

blank
OMTAS Tanksavar Füzesi Hedefleri Başarıyla Vurdu

İçerik: OMTAS Tanksavar Füzesi Hedefleri Başarıyla Vurdu

OMTAS Tanksavar Füzesi Hedefleri Başarıyla Vurdu:

“Ateşe Serbest-2021” faaliyetinin Değerli Gözlemci Günü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Ordu Komutanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Akar’ın davetlisi olarak Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Nebojsa Stefanoviç, etkinliği ilgiyle izledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ateş gücünü göstererek caydırıcılık sağlamak, envanterindeki silahların hedefe olan etkisini göstermek ve iyileştirmeyi amaçlayan ortak faaliyete Kuvvet Komutanlıkları ve Özel Kuvvetler Komutanlığından toplam 885 personel katıldı. kuvvetler arasındaki ateş desteğinin koordinasyonu.

Bu kapsamda, atışlarda yerli imkanlarla üretilen OMTAS orta menzilli tanksavar silah sistemi de kullanıldı. Zırhlı hedeflere karşı etkili bir silah sistemi olan, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen OMTAS, Pars aracına monte ettiği atışlarla hedefleri imha etti.

blank

Roketsan tarafından piyade birlikleri için karadan karaya kullanılmak üzere geliştirilen OMTAS, bir tanksavar füze sistemidir. Yüksek teknolojisi ile modern muharebe alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkilidir.

Maksimum menzili 4 km, minimum menzili 200 m olan OMTAS, gece-gündüz ve her türlü hava koşulunda görev yapabiliyor.

Vur-Unut ve Vur-Güncelle kullanım modlarına sahip olan OMTAS, sunduğu esneklik ile sutre arkasından atış yapma, sutre arkasına gizlenmiş hedeflere atış yapma, hassas vuruş noktası belirleme ve vuruş verimini değerlendirme imkanı sunmaktadır. hedef güncelleme yeteneği ve sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OMTAS Tanksavar Füzesi Hedefleri Başarıyla Vurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör