Çin’in Geliştirdiği J-35 Savaş Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

blank
Çin'in Geliştirdiği J-35 Savaş Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

İçerik: Çin’in Geliştirdiği J-35 Savaş Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Çin’in Geliştirdiği J-35 Savaş Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi:

Çin’in Shenyang FC-35 üzerinden uçak gemileri için geliştirdiği J-31 adlı savaş uçağı ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Çin’in deniz havacılığına yaptığı yeni yatırımlardan biri, yeni uçak gemileri için Shenyang FC-31 (J-31 olarak da bilinir) aracılığıyla geliştirilen deniz savaş uçaklarıydı. Tasarım olarak çift motorlu olması dışında F-35C’ye (uçak gemileri için kullanılacak F-35’in türevi) benzeyen uçak, resim olmamasına rağmen J-35 olarak adlandırılıyor. Uçağın görüntüleri Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da paylaşıldı.

J-27 üzerinde geliştirilen yeni uçağın, Su-31’in Çin türevi J-15 ile uçak gemileri için geliştirilen STOBAR versiyonu J-35 arasındaki ilişkiye benzer şekilde J-11 olarak adlandırılması mümkündür. .

STOBAR (Kısa Kalkış-Yakalama İniş) mantığına sahip Lianoning ve Shaodong uçak gemilerinden farklı olarak 2021 başlarında testlerini tamamladığı bildirilen KJ-600 uçak gemisi tabanlı Erken Uyarı Uçağı ile birlikte J-003 olacak. Mancınık olacak Type-35 uçak gemilerinde konuşlandırıldı. F-35A ile karşılaştırıldığında, 35C’nin FC-31’den daha geniş bir kanat alanına, katlanabilir kanatlara ve mancınık kalkış ve müdahale için gerekli kalkış-iniş ekipmanına sahip olması beklenebilir.

Aviation Industry Corporation of China’nın (AVIC) bir iştiraki olan Shenyang Aircraft Corporation, Nisan 2021’de WeChat hesabında Çin Donanması için eklemeli üretim, yüzey elektromanyetik kusur kontrolü ve yeni nesil savaş uçağı geliştirmeyi planladığını duyurdu. Uçağın başarılı gelişimi için otomatik fiber. Yerleştirme dahil ilgili teknolojilerin kullanılacağından bahsetti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Geliştirdiği J-35 Savaş Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör