Facebook, Bir Bitcoin Dolandırıcısının Hesabını Doğruladı

blank
Facebook, Bir Bitcoin Dolandırıcısının Hesabını Doğruladı

İçerik: Facebook, Bir Bitcoin Dolandırıcısının Hesabını Doğruladı

Facebook, Bir Bitcoin Dolandırıcısının Hesabını Doğruladı:

Facebook’un şüpheli popüler hesapları doğrulama girişimlerine rağmen (en azından söylemek gerekirse) mükemmel değil. Verge, şirketin yanlışlıkla Elon Musk için bir Facebook hayran sayfasını Musk’ın kendi resmi hesabı olarak doğruladığını bildirdi. Bunun da ötesinde, bir Bitcoin dolandırıcısı tarafından yönetiliyor gibi görünüyor.

Bu yazı itibariyle 153.000 takipçisi olan sayfa aslında Musk olmadığını kabul ediyor… En azından hesabın kullanıcı hakkında kısmında hesabın Elon Musk’a ait olmadığı belirtiliyor. Hakkında kısmında şöyle yazıyor: “Bu bir hayran sayfası, ondan tweetler vb. yüklüyor.” Ama sonra URL “ElonMuskoffici” ile bitiyor, bu da kesinlikle resmiymiş gibi davrandıklarını gösteriyor. Sayfa Şeffaflığı bölümünde, sayfayı yöneten kişilerin Musk’ın bulunduğu ABD’de değil, “Mısır merkezli” olduğu yazıyor.Hesabın şu anda 11 gönderisi var ve bunların çoğu Musk’ın gönderilerinin yeniden gönderileri olsa da Tweetler, en sonuncusu açıkça sahte bir Bitcoin çekilişi olarak görülüyor. En erken 21 Ekim’de, ancak Sayfa daha önce 28 Temmuz 2019’da “Kizito Gavin” adı altında o zamandan beri birkaç isim değişikliği ile kullanıldı. Adını 17 Ekim’de Elon Musk olarak değiştirdi.

blank

Facebook doğrulaması, hesap sahiplerinin ehliyet veya pasaport gibi kimliklerinin kanıtlarını sunmasını gerektirir, ancak dolandırıcılar zaman zaman resmi süreci aşmanın yollarını buldular.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Bir Bitcoin Dolandırıcısının Hesabını Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör