Sega, Süper Oyun Projesinde Microsoft İle Ortak Oldu

blank
Sega, Süper Oyun Projesinde Microsoft İle Ortak Oldu

İçerik: Sega, Süper Oyun Projesinde Microsoft İle Ortak Oldu

Sega, Süper Oyun Projesinde Microsoft İle Ortak Oldu:

Sega, yakın zamanda duyurulan Süper Oyun projesinin bir parçası olarak “büyük ölçekli, küresel oyunlar” üretmek için şirketin Azure bulut platformunu kullanmak için Microsoft ile ortaklık kuracak. Yayıncı, girişimi ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında bir yatırımcı etkinliği sırasında tanıttı. O sırada şirket, 2026 mali yılı boyunca ortaklığın gerçekleşeceğini söyledi. Bu son duyuruda Sega, projenin orta ve uzun vadeli stratejisinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve küresel bir çevrimiçi bileşenle oyunlar oluşturduğunu göreceğini söyledi.

Microsoft’tan Sarah Bond, ittifak hakkında “Microsoft bulut teknolojilerini kullanarak gelecek için benzersiz oyun deneyimleri yaratmanın yeni yollarını keşfederken birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Birlikte, oyunculara ve Sega’ya daha fazla değer katmak amacıyla oyunların nasıl oluşturulacağını, barındırılacağını ve işletileceğini yeniden tasarlayacağız.”

“Önerilen bu ittifak, SEGA’nın ileriye baktığını temsil ediyor ve gelecekte daha da hızlanacak bu tür eğilimleri tahmin etmek için Microsoft ile birlikte çalışarak, amaç geliştirme süreçlerini optimize etmek ve Azure bulut teknolojilerini kullanan oyunculara yüksek kaliteli deneyimler sunmaya devam etmek” dendi. Bu noktada, Sega ve Microsoft’un projede ortak olduğu gerçeği ile çok fazla karşılaşmayacağız. Sony’de dahil olmak üzere pek çok şirket, kısmen sıfırdan çevrimiçi bir arka uç oluşturmaktan kaçınmak istedikleri için bulut altyapıları için Microsoft’a güveniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sega, Süper Oyun Projesinde Microsoft İle Ortak Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör