Asus VivoBook 13 Slate, Piyasaya Sürüldü

blank
Asus VivoBook 13 Slate, Piyasaya Sürüldü

İçerik: Asus VivoBook 13 Slate, Piyasaya Sürüldü

Asus VivoBook 13 Slate, Piyasaya Sürüldü. Asus, alışılmamış form faktörlerini araştırmasıyla bilinir ve en son deneyi de bir istisna değil. VivoBook 13 Slate OLED, OLED ekrana ve çıkarılabilir bir klavyeye sahip 13,3 inçlik bir Windows tablet olarak tanıtıldı.

OLED ekranlar, ayrılabilir form faktöründe duyulmamış olmasa da farklı görünüşe sahiptir. Asus, bunun 1,07 milyar renk gösterebildiğini, DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsadığını ve 0,2 milisaniye tepki süresine sahip olduğunu iddia ediyor. “Bir LCD ekrandan yüzde 70’e kadar daha düşük” mavi ışık seviyelerine sahip olduğu söyleniyor (ancak birçok modern LCD PC’de mavi ışığı azaltan teknoloji var).

Asus, Slate’i yalnızca sanatçılar için bir tablet olarak kısıtlamak yerine, onu bir eğlence cihazı olarak tanıtıyor gibi görünüyor. Şirket, tabletin 16:9 en boy oranının “tam ekran görüntüleme deneyimi sağladığını” vurguluyor (temelde 16:9 ekranların iyi olduğu tek şey bu).

Slate OLED ayrıca kasaya manyetik olarak bağlanan Asus Pen 2.0 kalemi ile birlikte geliyor. OLED ekranlar, kart genelinde 13 inç ve 14 inç dizüstü bilgisayarlarda daha yaygın hale geliyor. Samsung, Ocak ayında, yakında dizüstü bilgisayar boyutunda OLED panellerin seri üretimine başlayacağını duyurdu ve aslında bu üretime Eylül ayında başladı. Yeni Samsung panelleri, bir dizi 2021 Asus sürümünde yer alıyor. Alışveriş yapanlar artık Lenovo’nun Duet 5 ayrılabilir Chromebook’u da dahil olmak üzere diğer üreticilerin daha küçük ve daha uygun fiyatlı OLED cihazlarını bulabilirler. VivoBook 13 Slate OLED Aralık ayında satışa sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus VivoBook 13 Slate, Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör