Facebook, Apple’ın App Store Ücretlerine Karşı Bir Plan Geliştirdi

blank
Facebook, Apple'ın App Store Ücretlerine Karşı Bir Plan Geliştirdi

İçerik: Facebook, Apple’ın App Store Ücretlerine Karşı Bir Plan Geliştirdi

Facebook, Apple’ın App Store Ücretlerine Karşı Bir Plan Geliştirdi. Facebook, platformuna daha fazla içerik oluşturucu getirmeye çalışırken başka bir bonus programı sunuyor. Bu sefer şirket, içerik oluşturucuların Apple’ın uygulama içi satın alımlarda yüzde 30 komisyonundan kaçınmasına yardımcı olacağını söylediği aboneliklere odaklanıyor.

Sosyal ağ, abonelikler için bir web formu başlatıyor, böylece bireysel içerik oluşturucular, hayranlarını Apple’ın uygulama içi satın alımları yerine Facebook Pay’i kullanarak uygulamanın dışına abone olmaya yönlendirebilecek. Mark Zuckerberg bir gönderide, “İnsanlar bu bağlantıyı kullanarak abone olduklarında, içerik oluşturucular kazandıkları tüm parayı koruyacak” dedi.

Ek olarak şirket, şimdi ve yıl sonuna kadar kaydolan her yeni abone için içerik oluşturuculara 5 ila 20 dolar arasında ödeme yapacak bir bonus programı sunuyor. Facebook bir blog gönderisinde, içerik oluşturucuların 10.000 dolara kadar bonus kazanabileceğini yazdı. Facebook, yeni bonus programının “abonelik özelliğinin içerik oluşturuculara sunulduğu 27 pazarın tamamında yalnızca davetli” olduğunu belirterek, programı “önümüzdeki aylarda” daha fazla kişiye genişletmek istediğini belirtti.

İçerik oluşturucular, hayranlara App Store dışında kaydolmaları için bir promosyon bağlantısı gönderebilir.Facebook
Apple ile uzun süredir rekabet halinde olan Zuckerberg, sözde “App Store vergisini” iPhone üreticisi hakkında en çok konuştuğu noktalardan biri haline getirdi. Şirket, işletmelerin ücretli etkinlikler için uygulama içi satın alma işlemlerini atlatmaları için zaten bir geçici çözüm oluşturdu ve içerik oluşturuculara Facebook’un 2023’e kadar kazançlarından kesinti yapmayacağını söyledi. Çarşamba günü Zuckerberg, içerik oluşturucuların abone listelerini de indirebileceklerini söyledi.

İçerik oluşturucuları kazanmak, gelecek yılın sonuna kadar 1 milyar doları içerik oluşturucu programlarına aktarmayı planladığını açıklayan Facebook için giderek daha önemli bir öncelik haline geldi. Şirket, içerik oluşturucuları TikTok ve YouTube gibi rakipleri savuşturmanın ve “genç yetişkin” demografisini geri kazanmanın anahtarı olarak görüyor. Yeni açıklanan belgeler, Facebook ve Instagram’ın platformundaki genç kullanıcı sayısında giderek artan bir düşüşle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu eğilim, şimdiye kadar sayıları tersine çeviremeyen yöneticileri endişelendirdi ve araştırmacıları şaşırttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Apple’ın App Store Ücretlerine Karşı Bir Plan Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör