Microsoft’un GitHub CEO’su İstifa Etti

blank
Microsoft'un GitHub CEO'su İstifa Etti

İçerik: Microsoft’un GitHub CEO’su İstifa Etti

Microsoft’un GitHub CEO’su İstifa Etti. GitHub CEO’su Nat Friedman, şirkette üç yıl geçirdikten sonra istifa etti. Friedman, Microsoft’un bulunmasına yardımcı olduğu Xamarin’i satın aldıktan sonra Microsoft’a katıldı. Daha sonra Microsoft, GitHub’ı üç yıl önce satın aldığında GitHub’ın başına geçti.

Friedman bugün bir GitHub blog yazısında “Başardığımız her şeyi ve Microsoft’ta geçirdiğim beş harika yılı geride bırakarak, başlangıç ​​köklerime geri dönme zamanımın geldiğine karar verdim” diyor. “Bir sonraki macerama geçiyorum: geleceği teknolojiyle yaratan ve günümüzün en büyük fırsatlarından bazılarıyla mücadele eden kurucuları ve geliştiricileri desteklemek, tavsiyelerde bulunmak ve onlara yatırım yapmak.”

GitHub’ın baş ürün sorumlusu Thomas Dohmke, 15 Kasım’da GitHub CEO’su olarak görevi devralacak ve GitHub, Microsoft’a ait bağımsız bir işletme olarak çalışmaya devam edecek. Dohmke, Microsoft’un geliştirici bölümünün başkanlığına terfi ettirilen Julia Liuson’a rapor verecek.

Bu, Friedman’ın Microsoft’un Bulut ve Yapay Zeka şefi Scott Guthrie’ye rapor verdiği gibi, Microsoft’taki GitHub yapısında bir değişiklik. Julia Liuson, açık kaynak topluluğunun tepkisini tetikleyen ve şirketi kararını hızla U-dönüşüne zorlayan tartışmalı bir .NET değişikliğinin merkezindeydi.

Microsoft’tan Scott Guthrie,bir haber ajansı tarafından elde edilen dahili bir e-postada, “Julia, Microsoft’un açık kaynağı benimsemesinde ve Microsoft’un geliştirici stratejisinin dönüştürülmesinde etkili oldu” diyor. “DivDiv’in lideri olarak, .NET’in (şu anda her büyük işletim sistemi platformunda çalışan) açık kaynak kullanımına ve Visual Studio Code’un (şimdi dünyanın en popüler geliştirme aracı) oluşturulmasına ve açık kaynak kullanımına rehberlik etti. ”

Microsoft’un GitHub’ı satın almasıyla ilgili bazı korkular olsa da, şirket büyük değişiklikler yapmaya çalışmadan işi ayrı yürütmeye devam etti. Friedman, bu yılın başlarında GitHub’da bir Yahudi çalışanın kovulmasına yanıt vermekte gecikmedi ve “önemli hatalar yapıldığını” kabul etti. Microsoft ayrıca yakın zamanda GitHub’ın, şirketin GitHub’ı 2018’de satın almasından bu yana 2 kat artışla 73 milyon geliştiriciye ev sahipliği yaptığını da açıkladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un GitHub CEO’su İstifa Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör