Microsoft, Metaverse Yarışına Katılıyor

blank
Microsoft, Metaverse Yarışına Katılıyor

İçerik: Microsoft, Metaverse Yarışına Katılıyor

Microsoft, Metaverse Yarışına Katılıyor:

Microsoft Teams, teknoloji devinin metaverse’e girme çabasının bir parçası olarak platformda 3D sanal avatarlar ve sanal paylaşım alanlarını kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Dünya çapında hibrit çalışma gerçekleşirken, Microsoft Teams için Mesh, farklı konumlardaki kişilerin görüntülü arama uygulamasının üretkenlik araçlarıyla işbirlikçi ve paylaşılan holografik deneyimlere katılmalarına izin verecek. İnsanlar sanal toplantılara katılabilecek, sohbet gönderebilecek ve paylaşılan belgeler üzerinde işbirliği yapabilecek. Microsoft, Mesh platformunun insanların web kameralarını açmak zorunda kalmadan sanal alanda buluşmasına izin vereceğini açıkladı.

Microsoft, Ignite 2021 konferansında Microsoft Teams için Mesh’i duyurdu. Mesh for Teams, 2022’nin ilk yarısında önizlemede kullanıma sunulacak.

‘Verimliliğe, bilgi çalışanlarına odaklanan bir şirket olarak, müşterilerin bizden gerçekten istediği bir şey ve 12 yıldır üzerinde çalıştığımız karma gerçeklik vizyonuyla birleşiyor. Microsoft Teknik Üyesi Alex Kipman, “Hepsi bir araya geliyor” dedi.

Kişiselleştirilmiş avatarlarla Microsoft Teams kullanıcıları, web kameralarını açmadan toplantılarda varlıklarını garanti altına alacaklar. Benzersiz, kişiselleştirilmiş bir avatar olarak bir Teams toplantısı oluşturup katılabilecekler. Toplantıdaki diğer katılımcılar da avatar olarak görülebilecek. Katılımcılar kendilerini videoda gösterebilecek veya statik bir resim veya baş harfleri olan bir balon kullanabilecek. Avatar, kişiselleştirme seçeneklerine sahip olacak ve hareketleri ve jestleri taklit etmek için Yapay Zeka (AI) kullanabilecek.

blank

Benzer şekilde kuruluşlar, Teams içinde sürükleyici alanlar (kendi meta veri tabanları) oluşturabilir. Microsoft, Mesh for Teams kullanıcılarının kaynaşmak, projeler üzerinde işbirliği yapmak ve yeniliği tetikleyen bu “tesadüfen karşılaşmaları” deneyimlemek için avatarlarını bu alanlara götürebileceğini söylüyor. Bunların hiçbiri başlangıçta bir VR kulaklığına ihtiyaç duymayacak. İnsanlar Mesh özellikli herhangi bir uygulamayı kullanarak HoloLens 2, VR kulaklıklar, standart cep telefonları, tabletler veya PC’lerde Mesh’e erişebilir.

Mesh, Birlikte Modu ve Microsoft’un hibrit çalışma kültürünü daha üretken hale getirmek için geliştirdiğini söylediği daha fazlası gibi Teams özelliklerine dayalı olarak oluşturulmuştur. Mesh, ilk olarak bu yıl Mart ayında duyuruldu ve Azure bulut bilişim sistemleri tarafından destekleniyor. Microsoft’un metaverse için yaptığı baskı, Facebook’un kendisini Meta olarak adlandırmak için yeniden markalaşmasının bir parçası olarak sanal sohbet odalarını açıklamasından sonra geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Metaverse Yarışına Katılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör