Türkiye’nin Endüstriyel Bilgisayar Markası Dünyaya Açılacak

blank
Türkiye'nin Endüstriyel Bilgisayar Markası Dünyaya Açılacak

İçerik: Türkiye’nin Endüstriyel Bilgisayar Markası Dünyaya Açılacak

Türkiye’nin Endüstriyel Bilgisayar Markası Dünyaya Açılacak:

Artech markasıyla yerli üretim yapan endüstriyel bilgisayar üreticisi Cizgi Teknoloji, 27 yıllık iç pazar tecrübesini ve bilgi birikimini dünyaya taşımayı hedefliyor.

Sektörün yanı sıra medikal ve hizmet sektörlerinde de müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılayan Cizgi Teknoloji, 27 yıllık yurt içi bilgi, birikim ve tecrübesini artık yurt dışına da taşıyacak.

Satış, Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Avni Berk, “Çalışmalarımız ve pazar araştırmalarımız sonucunda özellikle Kanada ve Hollanda’da yeni şirketler kurmaya karar verdik. Cizgi Teknoloji bünyesinde yer alacak firmalar aracılığıyla özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarına yönelik faaliyetler yürütmeyi planlıyoruz.” dedi.

TÜRKİYE’NİN LİDER ENDÜSTRİYEL BİLGİSAYAR ÜRETİCİSİ
Türkiye’nin önde gelen endüstriyel bilgisayar üreticisi Artech markaları için yaptıkları Ar-Ge çalışmalarını anlatan Mehmet Avni Berk; “Artech Türkiye’nin lider endüstriyel bilgisayar üreticisi diyoruz. Bunu söylemek için mantıklı nedenlerimiz var. Öncelikle Türkiye’de bu alanda ilk girişimcilerden biriyiz ve pazar payımız oldukça yüksek. Piyasadaki birçok önemli sanayi grubu ile çalışıyoruz ve sürekli kendimizi yeniliyoruz. Global oyuncularla rekabet edebilecek geniş bir ürün yelpazemiz var ve hatta onların ötesinde müşterilerimize yenilikçi özelliklere sahip ürünler sunuyoruz. Bu bizim Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde. İnovasyona önem veren bir firmayız ve bünyemizde Ar-Ge merkezimiz var. İnovasyon kültürünü şirketimizde sürdürülebilir bir şekilde oluşturmaya ve önceliklendirmeye çalışıyoruz. 2019 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği İnovaLİG’de “KOBİ Ölçeğinde İnovasyon Sonuçları” kategorisinde Türkiye şampiyonluğu kazandık. Bu da hem ürünlerimizde hem de şirket içi operasyonlarımızda inovasyona verdiğimiz önemi göstermektedir. “dedim.

blank

ULUSLARARASI PAZARDA OLACAK
İhracat konusundaki çalışmalarını ve bu kapsamdaki hedeflerini anlatan Mehmet Avni Berk; “Çizgi Teknoloji olarak uzun yıllardır iç piyasada faaliyet gösteren bir firmayız. Şirketimizi büyüme anlamında iç pazarda belli bir noktaya getirdik. Ürünlerimizin hem daha hızlı büyüme hem de uluslararası yazışmalar sonucunda uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesiyle birlikte uluslararası pazarlarda da yer alabileceğimizi öngörüyoruz. Bu bağlamda bir vizyonumuz var ve hedeflerimizi belirliyoruz. Önümüzdeki üç yıl içinde ciromuzun yüzde 50’sinin yurt dışından ve ihracattan gelmesini hedefledik.

Bu anlamda pandemi öncesinde çeşitli uluslararası fuarlara katıldık. Covid-19 bize ara vermemize neden olsa da 2022 yılında faaliyetlerimize hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Çalışmalarımız ve pazar araştırmalarımız sonucunda özellikle Kanada ve Hollanda’da yeni şirketler kurmaya karar verdik. Cizgi Teknoloji bünyesinde yer alacak firmalar aracılığıyla özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarına yönelik faaliyetler yürütmeyi planlıyoruz. Dolayısıyla söz konusu pazarlara Türkiye’den ulaşmak yerine, bu ülkelerde kuracağımız yapılar sayesinde bu pazarlara çok daha hızlı ulaşabileceğimizi öngördük. Endüstri 4.0 uygulamalarının yaygınlaşması ve ihracat potansiyeli yüksek olan sağlık alanında endüstriyel bilgisayarlarımızın yanı sıra tıbbi bilgisayarlarımıza da talep olacağı ve pazarın hızla büyüyeceği öngörüsü nedeniyle, bunu gördük. yatırımlarımızı ve pazar hedeflerimizi bu doğrultuda gerçekleştirmeye uygun.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye’nin Endüstriyel Bilgisayar Markası Dünyaya Açılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör