Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

blank
Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

İçerik: Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor:

ID.3 ve ID.4’ten sonra Volkswagen, elektrikli model ailesini ID.5 ile genişletiyor. Volkswagen’in yazılım odaklı marka olma yolculuğundaki önemli modellerinden biri olacak e-SUV coupe modeli ID.5, son teknolojik ve kablosuz güncelleme ile sürücülere maksimum konfor ve kullanıcı deneyimi sunuyor.

Uzun mesafe sürüşe uygun 520 km’ye kadar menzil sunan ID.5, arkadan itişli 174 PS Pro2 veya 204 PS Properformance3 olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile piyasaya sunuluyor. Ailenin en güçlü versiyonu olan ID.5 GTX, 299 PS dört tekerlekten çekiş seçeneği ile 100-0 km/s hızlanmasını 6 saniyede tamamlıyor.

ID.5, markanın MEB (modüler elektrik platformu) teknolojisinden yola çıkarak üretilecek premium standartlara sahip yeni nesil bir SUV modeli olarak öne çıkıyor. Model güçlü bir karaktere ve kimliğe sahip. Ailesinin özelliklerini etkileyici olduğu kadar zarif ve benzersiz bir tasarımda birleştiriyor. Öncü sistemleri, yeni bilgi-eğlence ve destek sistemleri ve gelişmiş platformu sayesinde ID.5 oldukça geniş bir iç alana sahip. ID.5 ayrıca tamamen bağlantılıdır ve kablosuz güncelleme sistemine uygun olarak geliştirilmiştir.

blank

Sürdürülebilir ulaşım ekosistemi
Almanya’daki Zwickau fabrikasında üretilen ID.5, ID.3 ve ID.4 modelleri gibi karbon nötrdür. Araç yeşil enerji veya IONITY’nin hızlı şarj ağı ile şarj edilirse neredeyse sıfır emisyonla kullanılmaya devam edilir. Volkswagen, yenilenebilir enerjinin yaygınlaşmasını destekleyen ilk araç üreticisi olarak araç başına karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 40 oranında azaltmayı hedefliyor. Marka, “Sıfıra Giden Yol” stratejisi çerçevesinde 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyor.

Elektrik verimliliği zarafetle buluşuyor
Akışkan, doğal tasarımıyla ID.5, ultra modern, güçlü ve zarif bir izlenim bırakıyor. Tavan çizgisi gövde boyunca zarif bir şekilde uzanıyor, arkaya doğru alçalıyor ve işlevsel bir spoylere dönüşüyor. Uzun menzilli ID.5, 77 kWh pilde depolanan enerjinin mümkün olduğunca verimli kullanılmasını sağlamak için 0,26’lık bir sürtünme katsayısına ulaşır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör