Yeni Nesil Kompozit Malzemelerde TAI İmzası

blank
Yeni Nesil Kompozit Malzemelerde TAI İmzası

İçerik: Yeni Nesil Kompozit Malzemelerde TAI İmzası

Yeni Nesil Kompozit Malzemelerde TAI İmzası:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii geliştirip ürettiği ülkemizin hayatta kalma projesi uçaklarının üretim aşamalarında ihtiyaç duyduğu uçak bileşenlerini Ar-Ge çalışmaları ile projelendirmekte. Bu kapsamda havacılık alanında özellikle termoset ve termoplastik kompozit malzemeler, çok fonksiyonlu yeni nesil malzemeler, nano malzemeler, ileri metalik malzemeler, boyalar ve kaplamalar gibi alanlarda malzeme geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Yürütülen çalışmalarda üniversite-sanayi işbirliğini ön planda tutan faaliyetler yürüten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası platformlarla da ortak çalışmalar yürütmektedir. Geliştirdiği tüm malzemelerin numune seviyesinden tam boyutlu uçak yapılarına kadar süreçlerin her aşamasında test ve doğrulama faaliyetlerini tamamlamanın yanı sıra bu tecrübesini partner olduğu firmalara da aktararak bu firmalara yetkinlik kazanmalarında öncülük etmektedir.

Yeni nesil uçaklarda sıklıkla kullanılacak malzemeler konusunda önemli çalışmalar yürüten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, yüksek performans hedefi doğrultusunda yüksek dayanıklılık ve düşük ağırlık gereksinimlerini karşılayacak yenilikçi kompozit malzemeler konusunda dünya ile eş zamanlı çalışıyor. havacılık sektörünün öncelikleri.

Öte yandan özellikle nano kompozit malzemeler, düşük görünürlük sağlayacak kaplamaları oluşturan boya malzemeleri, elektromanyetik dalgaları saptıracak malzemeler, zarar verecek kaplamalar gibi alanlarda ön araştırma, tasarım, laboratuvar ölçekli deneysel çalışma, ölçeklendirme ve üretim. uçakları buzdan korumak ve düşük görüşlü kanopi yapısının geliştirilmesi. Üniversitelerin de dahil olduğu yapıda, aşamaları içeren süreçlerde önemli çalışmalar yürütür, böylece malzeme biliminin gelişimi için sektöre önemli girdiler sağlar.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından yürütülen yeni nesil malzeme geliştirme aşamalarını değerlendiren Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil, “Bağımsız savunma ve havacılık sanayimizi güçlendirmek için Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şirketimiz bu çalışmalarla Ar-Ge alanındaki liderliğini daha da güçlendirmektedir. Uçağı benzersiz kılan yeni nesil malzemelerin tasarım, test ve üretim faaliyetlerimiz hızla devam etmektedir. Burada elde ettiğimiz başarıları öncelikle kendi ulusal ve özgün platformlarımıza entegre ediyoruz. Bu sayede bu kabiliyetleri dünya ölçeğinde başta ülkemiz olmak üzere havacılık ekosistemine kazandırmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Nesil Kompozit Malzemelerde TAI İmzası

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör