Avrupa Ralli Şampiyonasında Final Zamanı

blank
Avrupa Ralli Şampiyonasında Final Zamanı

İçerik: Avrupa Ralli Şampiyonasında Final Zamanı

Avrupa Ralli Şampiyonasında Final Zamanı:

Alpler, Keltler, İberya, Orta Avrupa, Balkanlar, Baltık ve Benelüks olmak üzere Avrupa’da 7 farklı bölge şampiyonasında derece alan sporcuların katılmaya hak kazandığı FIA Avrupa Ralli Kupası Finali, Almanya’da gerçekleştirilecek. 04-06 Kasım. Boxberg/Oberlausitz’de 97 farklı ülkeden 14 takımın katılımıyla toprak zeminde koşulacak Lausitz Rallisi’nde Türk takımları da şampiyonluk için mücadele edecek.

FIA Balkan Ralli Kupası’nda Gençler ve İki Çeker klasmanını kazanan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan, bu başarılarını Avrupa Ralli Kupası’nda da tekrarlamak amacıyla yardımcı pilotu Onur Vatansever ile direksiyona geçecek. . Ford Fiesta Rally4’te yarışacak olan Red Bull sporcusu Türkkan, hem genç hem de Türk pilot olarak gençler kategorisinde birinci ve tek olmak istiyor.

blank

FIA ​​Balkan Ralli Kupası’nı bu sezon takip eden ve sezonu ikinci sırada tamamlayan bir diğer Türk takımı Mustafa Çakal-Özgür Akdağ, Almanya’da kupayı kazanma hedefiyle başlayacak. 2015 yılında Murat Bostancı-Onur Vatansever ve 2017 yılında Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin kazandığı Avrupa Ralli Kupası’nı bir kez daha ülkemize getirmeyi hedefleyen Çakal-Akdağ ekibi, GP Garage adına Hyundai R5 ile start alacak.

FIA Avrupa Ralli Kupası finali ile birlikte yerel ralli organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Lausitz Rallye’ye Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta R5 ve Sabri Ünver-Aras Dinçer ekibi de katılacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Avrupa Ralli Şampiyonasında Final Zamanı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör