Porsche’nin Yeni Özelliği Arabanızı Servise Götürecek

blank
Porsche'nin Yeni Özelliği Arabanızı Servise Götürecek

İçerik: Porsche’nin Yeni Özelliği Arabanızı Servise Götürecek

Porsche’nin Yeni Özelliği Arabanızı Servise Götürecek: Arabanız, yalnızca sabit bir programa göre değil de, muhtemelen ihtiyacınız olan zamana göre servis önerebilseydi daha iyi olmaz mıydı? Bu kesinlikle mümkün. Porsche, sürüş tarzlarına göre servis gereksinimlerini tahmin etmeye yardımcı olan bir “dijital ikiz” (yani sanal bir kopya) geliştiriyor. Algoritmalar, sürüş tarzınıza göre servis önermek için sensör verileri ve “büyük veriler” kombinasyonunu ayarlayabilir. Arabanızı piste çıkarırsanız veya uzun bir otoyol yolculuğunuz varsa motorunuz üzerinde erken çalışmanız gerekebilir.

Sistem, arızaları meydana gelmeden önce bile tahmin edebilir. Bu elbette teknisyenleri memnun edecek, ancak aynı zamanda bir kriz olmadan çok önce bakım planlayarak sizi güvende tutabilir (ve ek onarım maliyetlerinden tasarruf etmenizi de sağlayabilir).

Porsche, ilk dijital ikizini 2022 yılına kadar resmi olarak piyasaya sürmeyecek ve sadece sensör verilerini kullanmayacak. Bununla birlikte, saha testleri zaten devam ediyor – Taycan sahiplerinin yaklaşık yarısı, EV’nin hava süspansiyonunu vücut ivmesi için isimsiz olarak izleyen bir pilot için gönüllü oldu. Araba belirli kriterleri geçmeye yaklaşırsa, araç sürücüye bir tamirhaneyi ziyaret etmesi gerekebileceğini söyleyecek.

İkiz sistem, otomobil üreticilerinin sabit bakım programlarını sürücüye özel öneriler lehine değiştirmesine izin verecek. Porsche ayrıca, aracınız kusursuz çalışırken bile yardımcı olacak algoritmaları öngörecek. Hem kullanılmış bir araba için doğru bir satış fiyatı hem de olası alıcılar için daha fazla şeffaflık önerebilecek bir dijital kaydınız olur. Araba markaları, arabanızın durumuna göre uzatılmış garantiler bile verebilir. Şirketler gizliliği hesaba kattığı sürece, bu sizi yolda biraz stresten (ve tam panik anlarından) kurtarabilecek

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Porsche’nin Yeni Özelliği Arabanızı Servise Götürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör