Toyota Aygo X Crossover Modelinin Dünyaya Tanıttı

blank
Toyota Aygo X Crossover Modelinin Dünyaya Tanıttı

İçerik: Toyota Aygo X Crossover Modelinin Dünyaya Tanıttı

Toyota Aygo X Crossover Modelinin Dünyaya Tanıttı:

Toyota, A segmentine yeni bir soluk getirecek tamamen yeni Aygo X modelinin dünya prömiyerini yaptı. Yeni Aygo X crossover modeli, şehir hayatının ayrılmaz bir parçası olmayı hedefleyerek Avrupa’da tasarlanıp üretildi. Yepyeni Aygo X, 2022’de Avrupa şehirlerinde modayı belirleyecek.

Aygo X’in kendi segmentinde en iyi ürün olması için Toyota, Avrupalı ​​müşterilerinin beklentilerini göz önünde bulundurarak şık, kompakt ve güvenilir bir otomobil yarattı. Aygo X, TNGA mimarisine ait olan ve ilk kez Avrupa’nın 2021 Yılın Otomobili Yaris’te ve daha sonra Yaris Cross’ta kullanılan başarılı GA-B platformu üzerine inşa edilmiştir.

Kompakt boyutları ve çevik sürüşü ile hem şehir içinde hem de şehir dışında sürücüsüne güven veren Aygo X, düşük yakıt tüketimi, ileri teknolojileri ve heyecan verici tasarımıyla da segmentinde tüm beklentileri aşmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sunulan Aygo, Toyota’nın Avrupa’daki en erişilebilir modeli olmasının yanı sıra eğlenceli ve genç karakteriyle müşteriler tarafından büyük beğeni topladı. Aygo X ise Aygo modelinin etkileyici karakterini daha da ileriye taşıyarak tasarıma önem veren Avrupalı ​​kullanıcıları kendine çekmeye devam edecek.

blank

Aygo X; Yeni çarpıcı renkleri dinamik ve sportif görüntüsüyle birleştiriyor. Önde, yüksek teknolojili farlar bir kanat gibi kaput tarafından sarılırken, alçak konumlandırılan geniş ızgara, aracın güçlü duruşunu vurguluyor. Eğimli tavan çizgisi ise sportif duruşu destekleyerek Aygo X’in her an yola çıkmaya hazır bir karaktere sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Aygo, A segment crossover modelinde türünün ilk örneği olan katlanabilir branda çatısıyla da dikkat çekiyor. Yeni kanvas tavan, sürücü deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı. Premium modellerde yüksek kaliteli malzemelerle üretilen kanvas tavan, suya ve toza dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca yeni rüzgar deflektörü sayesinde tavan açıldığında içeride daha sakin ve sessiz bir ortam sağlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Aygo X Crossover Modelinin Dünyaya Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör