Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

blank
Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

İçerik: Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı:

Baykar Savunma tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruz İHA 2. dönem eğitimi başarıyla tamamlandı. Bayraktar mezunu İHA Pilotu, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyeni olarak görev yapacak 79 kursiyer AKINCI Hücum İHA 2. dönem eğitimini başarıyla tamamladı. Baykar Savunma, resmi Twitter hesabından gelişmeleri duyurdu.,

“TİHA 79. dönem eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizden Bayraktar #RAIDER 2 mezun oldu. İHA Pilotu, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyeni olarak görev yapacak kursiyerlerimize başarılar dileriz. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde yürütülen proje kapsamında 2017 yılında BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla yapımına başlanan Bayraktar AKINCI TİHA’nın ilk teslimatı yapıldı. 6 Aralık 2019 tarihli uçuş, 29 Ağustos 2021 Pazar günü düzenlenen törenle TSK envanterine alındı. Baykar Savunma tesislerinde düzenlenen teslim töreni alanında 7 AKINCI TİHA hazır bulunurken, ilk etapta 3 Bayraktar AKINCI TİHA güvenlik güçlerine teslim edildi.

blank

Teslimat töreninde konuşan Baykar Savunma Teknolojileri Lideri Selçuk Bayraktar yapılan açıklamada, 13 ülke ile anlaşma imzalandığı belirtildi. AKINCI TİHA’dan edindiği tecrübe ile gelişmeye başlayan Bayraktar TB3 SİHA, 2022 yılında gökyüzü ile buluşacak.

Eşsiz bükümlü kanat yapısı ile 20 metre kanat açıklığına sahip olan ve çok sayıda mini akıllı mühimmat taşıyabilen AKINCI Hücum İHA’sı (TİHA), aynı zamanda benzersiz yapay zeka sistemi sayesinde daha akıllı ve çevre şartlarına karşı daha bilinçli olacak, kullanıcılarına gelişmiş uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacak.

Temel uçuş performans kriterleri

  • 40.000 Feet Uçuş İrtifası
  • 24 Saat Havada Kalmak
  • Çift Yedekli SATCOM + Çift Yedekli LOS
  • Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi (Üç Yedekli)
  • Yer Sistemlerine Bağlı Olmadan Tam Otomatik İniş ve Kalkış Özelliği
  • GPS Bağımlılığı Olmadan Dahili Sensör Füzyonu ile Navigasyon Özelliği
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar AKINCI TİHA 2. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör