Milli Muharebe Uçağının İlk Parçası Üretildi

blank
Milli Muharebe Uçağının İlk Parçası Üretildi

İçerik: Milli Muharebe Uçağının İlk Parçası Üretildi

Milli Muharebe Uçağının İlk Parçası Üretildi:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Milli Muharip Uçak için çalışmalarını sürdürüyor. 18 Mart 2023’te hangardan ayrılması beklenen Milli Muharip Uçağı’nın ilk parçası üretildi. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Milli Muharip Uçağımızın ilk bölümünü ürettik. Ülkemizin beka projesi için attığımız her adım bizim için çok anlamlı ve değerli. Coşku ve gayretle çalışarak aynı yolda birlikte yürüdüğümüz tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü TRT Haber canlı yayınına konuk olarak, savunma sanayi projelerindeki son aşamaları paylaştı.

Milli Muharebe Uçağı (MMU) Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Demir, “MMU gibi çok iddialı bir 5. Nesil projeye girdik” dedi. Rusya ile ortak uçak üretimi sorulduğunda Demir, “İş birliği yapmak isteyen herkesle kendi şartlarımızda görüşüyoruz. Hiçbir ülkeyi beklemeyeceğiz. Şimdi yoldayız. Tasarım sürecimiz devam ediyor, hatta bazı parçaların üretimine başladık. Ortaklık olarak dost ve müttefik ülkelerden bu programa ortak olmak isteyenlere kapımızın açık olduğunu söyledik.” kelimelerini kullanmıştı.

blank

“Hangi projeleri dört gözle bekliyorsunuz?” Soru üzerine Demir, “Milli Muharip Uçağı heyecanla bekliyorum. Ayrıca insansız savaş uçağımızın ve roketimizin uzaya çıkmasını dört gözle bekliyorum” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Muharebe Uçağının İlk Parçası Üretildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör