Apple, 120 Hz ProMotion Ekranlı iPad Mini’yi Piyasaya Sürecek

blank
Apple, 3. Çeyrekte Yüzde 9,9 Büyüdü

İçerik: Apple, 120 Hz ProMotion Ekranlı iPad Mini’yi Piyasaya Sürecek

Apple, 120 Hz ProMotion Ekranlı iPad Mini’yi Piyasaya Sürecek. ABD merkezli teknoloji devi Apple, raporlara göre mevcut 60Hz ekran yerine 120Hz ProMotion ekrana sahip yeni bir iPad Mini tipi üzerinde çalışıyor olabilir. Apple kısa süre önce 8.3 inç ekrana sahip yeni iPad Mini’yi tanıttı.

iPad Mini piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, birkaç müşteri, ekranın sağ tarafının portre modunda soldan daha hızlı kaydırıldığı “jelly kaydırma” sorunundan şikayet etmeye başladı.

Apple, bunun LCD ekranlar için olağan olduğunu çünkü satır satır yenilediklerini söyledi. Ancak söylentilere göre Apple, cihazın “jöle kaydırma” sorununu giderecek yeni bir iPad Mini 6 türü üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Rapora göre Apple, 2017 yılından bu yana iPad Pro modellerinde bu ekranı kullanıyor ve bu yılki iPhone 13 Pro sürümlerinde ProMotion ekran da bulunuyor.

Ekrandaki malzeme yüksek bir yenileme hızı gerektirmediğinde, 10Hz’e kadar düşen değişken bir yenileme hızına sahiptir. Bu, sistemin etkinlikleri algıladığı ve uygun yenileme hızını belirlediği anlamına gelir, bu da cihazın pil ömründen tasarruf etmesine olanak tanır. Kaynaklara inanılırsa, Apple şimdi Samsung yapımı 8.3 inçlik bir paneli test ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, 120 Hz ProMotion Ekranlı iPad Mini’yi Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör