Apple, Tesla’nın Eski Otopilot Yazılım Direktörünü İşe Aldı

blank
Apple, Tesla'nın Eski Otopilot Yazılım Direktörünü İşe Aldı

İçerik: Apple, Tesla’nın Eski Otopilot Yazılım Direktörünü İşe Aldı

Apple, Tesla’nın Eski Otopilot Yazılım Direktörünü İşe Aldı. Apple, elektrikli otomobil projesi hakkında çok fazla ses çıkarmadı, ancak Bloomberg’e göre iPhone üreticisi, EV’leri üzerinde çalışmak için Tesla’nın Autopilot yazılım mühendisini işe alıyor.

Konuya yakın kaynaklar Apple’ın kendi kendine sürüş yazılımı üzerinde çalışmak için Christopher “CJ” Moore’u aldığını söyledi. Daha önce mühendislik başkan yardımcısı olarak görev yapan başka bir Tesla eski patronu olan Stuart Bowers’a rapor verecek.

Tesla’da geçirdiği süre boyunca Moore, CEO Elon Musk’ın “tam kendi kendine sürüş” iddialarını abartılı olarak nitelendirdiği için tartışmalara yol açtı. Ocak ayında Musk, “arabanın bu yıl insandan çok daha fazla güvenilirlikle kendini sürebileceğinden son derece emin olduğunu” belirtti.

Sürücünün her zaman aracın kontrolünü elinde tutması gerektiğinden, şu anda beta sürümünde olan tam kendi kendine sürüş yazılımı Tesla aracını tamamen özerk yapmaz.

Moore, Tesla’nın şu anda aracın özerklik düzeyine atıfta bulunarak Seviye 2’de olduğuna dikkat çekti – Seviye 2, otomobilin hala sürücünün denetimine ihtiyaç duyduğu anlamına gelirken, Seviye 5 tam özerkliği ifade ediyor.

Moore o zamandan beri Nisan ayında iki kişinin ölümüne neden olan ateşli Tesla kazasına tanık olarak çağrıldı. İlk raporlar, sürücü koltuğunda kimsenin olmadığını öne sürdü, ancak Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu geçen ay yaptığı soruşturmanın, bu olayda sürücü koltuğunun dolu olduğunu gösterdiğini söyledi.

Apple’ın kod adı Project Titan olan elektrikli otomobil projesi gizlilik içinde saklanıyor. Bununla birlikte, Apple’ın diğer şirketlerden – özellikle Tesla’dan EV uzmanlarını işe aldığını biliyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Tesla’nın Eski Otopilot Yazılım Direktörünü İşe Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör