Facebook Kullanıcıları Hakkındaki Bilgileri Analiz Etti

blank
Facebook Kullanıcıları Hakkındaki Bilgileri Analiz Etti

İçerik: Facebook Kullanıcıları Hakkındaki Bilgileri Analiz Etti

Facebook Kullanıcıları Hakkındaki Bilgileri Analiz Etti. Facebook’un kendi dahili araştırması, kullanıcılarından 8’inde 1’inin uyku, iş ve ilişkilerine müdahale eden zorlayıcı sosyal medya kullanımı bildirdiğini tespit etti.

Sosyal medya platformu, sorunlu kullanımı engellemenin yollarını öneren ve bazıları uygulamaya konan, kullanıcı refahına odaklanan bir ekibe sahipti. Ancak WSJ’ye göre şirket 2019’da takımı kapattı.

Facebook’un yeni ana şirketi Meta’nın araştırma başkan yardımcısı Pratiti Raychoudhury, bir blog yazısında WSJ’nin araştırmayı yanlış temsil ettiğini yazıyor (şirketin, WSJ’nin Facebook’un dahili belgelerine dayanarak ürettiği diğer bazı makaleler hakkında yaptığı bir iddia).

Şirketin, “sorunlu kullanımı yönetmek için hizmetlerimizi kullanan insanları daha iyi anlamak ve güçlendirmek için uzun yıllara dayanan çabamız boyunca ilgili ve destekleyici olduğunu söylüyor. Bu yüzden bu çalışma, şimdi de dahil olmak üzere birkaç yıl boyunca gerçekleşti. ” Raychoudhury, “sorunlu kullanımın bağımlılığa eşit olmadığını” ve şirketin “insanların uygulamalarımız ve hizmetlerimizdeki deneyimlerini yönetmelerine yardımcı olacak özellikler” sunduğunu savunuyor.

Rapor, ihbarcı Frances Haugen tarafından sağlanan ve Facebook’un platformlarının neden olabileceği sorunların farkında olduğunu öne süren dahili belgelere dayanan, WSJ’nin Facebook Dosyaları adlı devam eden bir serisinin en sonuncusu.

Örneğin bir dizi rapor, Facebook’un Instagram platformunun genç kullanıcılar için kötü bir etkisi olduğunu bildiğini öne sürdü. Haugen, 5 Ekim’de Kongre’den önce ifade verdi ve Facebook’un “dahili olarak işlevsiz” olduğunu ve davranışlarını harici düzenleyicilerin eylemi olmadan değiştirmesinin olası olmadığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Kullanıcıları Hakkındaki Bilgileri Analiz Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör