Google Haritalar 10 Milyar Play Store İndirmesine Ulaştı

blank
Google Haritalar 10 Milyar Play Store İndirmesine Ulaştı

İçerik: Google Haritalar 10 Milyar Play Store İndirmesine Ulaştı

Google Haritalar 10 Milyar Play Store İndirmesine Ulaştı. Navigasyonda 1 numara olan mobil uygulama Google Haritalar, Play Store’dan indirilen 10 milyarlık önemli dönüm noktasına ulaştı.

Google Haritalar’ın doğruluk ve özellik setiyle eşleşebilecek çok az sayıda “ücretsiz” haritalama hizmeti olduğu göz önüne alındığında, hangi mobil işletim sistemini tercih ederseniz edin, bu mutlaka indirilmesi gereken bir uygulamadır.

Raporda, Android Police’e atıfta bulunarak, Google Play Hizmetleri ve YouTube’u içeren 10 milyar indirme dönüm noktasına ulaşmak için çok küçük ve seçkin bir uygulama kulübüne katıldı.

Haritalar, Google Mobil Hizmetlerinin bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak geliyor, ancak bu, Play Store’daki tüm indirmeleri hesaba katmıyor. Her iki durumda da, Android’deki “varsayılan” harita hizmeti olsa bile, rapora göre 10 milyar indirme veya yükleme hala çok büyük bir rakam.

Google, Android Go destekli akıllı telefonlara veya düşük kaliteli donanıma sahip olanlar için, tam kapsamlı Haritalar’dan 100 kata kadar daha küçük olan Chrome tarayıcısının bir örneği olan, etkili bir Aşamalı Web Uygulaması olan “Maps Go” olarak sunuyor.

Google Haritalar’ın bu küçültülmüş sürümü kısa süre önce kendi başına 500 milyon indirme topladı.

Google Haritalar, son birkaç yılda Canlı AR navigasyonu, özel bir karanlık tema, gerçek zamanlı toplu taşıma verileri ve A’dan A’ya gitmenize yardımcı olacak bir dizi ince ayar ve seçenek arasına yakın zamanda eklenen çevre dostu rota seçenekleriyle büyük ölçüde gelişti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalar 10 Milyar Play Store İndirmesine Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör