Microsoft OneDrive İle Bazı Windows Senkronizasyonu Bitecek

blank
Microsoft OneDrive İle Bazı Windows Senkronizasyonu Bitecek

İçerik: Microsoft OneDrive İle Bazı Windows Senkronizasyonu Bitecek

Microsoft OneDrive İle Bazı Windows Senkronizasyonu Bitecek. Microsoft, daha fazla insanı daha yeni Windows sürümlerine yönlendirmeye çalışıyor. Microsoft, OneDrive masaüstü uygulamasının 1 Mart 2022’de kişisel Windows 7, 8 ve 8.1 bilgisayarlarla senkronizasyonu durduracağı konusunda uyardı.

Yazılım artık 1 Ocak’tan itibaren güncelleme almayacak. Dosyaları manuel olarak aktarmak için web’i kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bulut dosyalarına eski bir bilgisayardan rutin olarak erişiyorsanız, bu daha zor bir hale gelecek.

Microsoft, ilgili makineler için kurumsal OneDrive desteğini Windows döngüsüne bağlıyor. Windows 7 ve 8.1 işyeri kullanıcılarının 10 Ocak 2023’e kadar (her iki platform için genişletilmiş desteğin sonu) süresi olacak, Windows 8 kullanıcılarının ise şansı kalmadı.

Şirket, gerekçesi konusunda çekingen değildi. OneDrive geliştiricilerine göre bu, daha yeni Windows platformlarına ve teknolojilerine “kaynaklara odaklanmaya” yardımcı olacak. Başka bir deyişle, Microsoft gerçekten Windows 10 veya Windows 11’e yükseltmenizi istiyor.

Bu tamamen beklenmedik bir hareket değil. Microsoft, uzun süredir bazı müşterileri Windows’un daha yeni sürümlerine yükseltmeye ikna etmekte zorlanıyor, öyle ki şirketler ve hükümetler güncelleme yerine özel destek sözleşmeleri için ödeme yapmayı tercih ediyor. Bu elbette Microsoft’un kârını azaltıyor, ancak aynı zamanda güvenlik riskleri de doğuruyor. Yeni OneDrive ilkesi, eski bir işletim sisteminden memnun olsalar bile bazı kullanıcıları daha yeni Windows sürümlerini yüklemeye zorlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft OneDrive İle Bazı Windows Senkronizasyonu Bitecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör