Google Pixel 6 Beklendiği Kadar Hızlı Şarj Olmuyor

blank
Google Pixel 6 Beklendiği Kadar Hızlı Şarj Olmuyor

İçerik: Google Pixel 6 Beklendiği Kadar Hızlı Şarj Olmuyor

Google Pixel 6 Beklendiği Kadar Hızlı Şarj Olmuyor:

30W şarj cihazının telefonunuzu hemen dolduracağını umarak bir Google Pixel 6 satın aldınız mı? Beklentilerinizi ertelemeniz gerekebilir. Android Authority testleri, Pixel 6 ve 6 Pro’nun bu 30W sınırına yaklaşamadığını açıkladı. Pratikte, şarj cihazı 22W’da zirveye ulaştı ancak bu oran hem söz verilen orana yakın değil hem de Pixel 5’in 18W şarj cihazından çok daha hızlı değil.

Telefonlar, Google’ın 30 dakikada yüzde 50 şarja ulaşma iddialarını karşılıyor gibi görünüyor. Ancak bundan sonra şarj çok hızlı bir şekilde azalıyor ve pil yüzde 75’e ulaştığında telefon yeni USB Güç Dağıtımı PPS şarj standardından eski PD 2.0 spesifikasyonuna düşüyor. En büyük tasarruf yüzde 50’de (40’a karşı 31 dakika) olan 30W şarj aleti ile fazla zaman kazanmazsınız.

Test sonuçlarına göre Samsung Galaxy S21 Ultra, aynı şarj cihazından daha fazla toplam güç çekiyor, daha az agresif bir şekilde azalıyor ve her zaman daha yeni şarj standardını kullanmaya devam ediyor. S21 Ultra’nın pili daha da ısınırken,Pixel’in pili hala nispeten daha soğuk.

blank

Google’dan yorum istedik. AA, şarj algoritmasının Pixel 5’inkiyle “neredeyse aynı” göründüğü için sorunun yazılımla ilgili olabileceğine inanıyordu. . Bununla birlikte, 30W’lık bir şarj cihazının ima ettiği şey bu değil ve tanıdık şarj profili, Pixel 6’nın tam potansiyeline ulaşmak için bir yazılım güncellemesine ihtiyacı olabileceğini ima ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 6 Beklendiği Kadar Hızlı Şarj Olmuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör