Netflix, iOS Oyunlarını App Store Üzerinden Kullanıma Sunacak

blank
Netflix, iOS Oyunlarını App Store Üzerinden Kullanıma Sunacak

İçerik: Netflix, iOS Oyunlarını App Store Üzerinden Kullanıma Sunacak

Netflix, iOS Oyunlarını App Store Üzerinden Kullanıma Sunacak:

Netflix artık Android’de mobil oyunlar sunduğuna göre, geride kalan bir soru var: Apple’ın politikaları hepsi bir arada oyun hizmetlerini yasakladığında iOS oyuncuları önceden indirdikleri oyunlara nasıl katılacak? Bloomberg’den Mark Gurman (geliştirici Steve Moser’ın yardımıyla) “Power On” haber bülteninde Netflix’in tüm oyunlarını App Store aracılığıyla iOS’ta “tek tek” yayınlayacağını belirten bir kod gördüğünü iddia etti. Gurman, tüm oyunların uygulama içinde indirilebilir ve oynanabilir olmayacağını da ekledi.

Ana Netflix uygulaması oyun kataloğuna erişim sunmaya devam edecek, ancak bir oyuna dokunduğunuzda yalnızca ayrı bir uygulama başlatmış olacaksınız. Şu anda Android ile bu şekilde çalışıyor, ancak Netflix, oyunları Android uygulamasına katlama seçeneğine sahip. iOS’ta, oyunları ayrı olarak sunmaktan başka seçeneği yoktur. Apple, App Store’daki her oyunun, yalnızca bulut üzerinden mevcut olsa bile, ayrı bir gösterim almasını şart koşuyor.

blank

Bunun Apple’ın yaklaşımı ışığında geldiğini görebilirsiniz, ancak yine de Netflix’in mobil oyunları iOS’a getirecekse bazı tavizler vermesi gerektiğini gösteriyor. Bu aynı zamanda Gurman’ın açıkladığı gibi Apple ve Netflix arasında büyüyen bir rekabetin de altını çiziyor. İkisi, oyun oynamaktan video akışı hizmetlerine kadar giderek artan sayıda cephede rekabet ediyor, ancak ikisi de diğerini uzaklaştırmayı göze alamaz. Özellikle Apple’ın App Store kurallarından daha fazla taviz vermesi gerekiyorsa, önemli bir çatışma potansiyeli mevcuttur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, iOS Oyunlarını App Store Üzerinden Kullanıma Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör