NVIDIA Robotlarının Beyni, Öncekinden Altı Kat Daha Güçlü Olacak

blank
NVIDIA Robotlarının Beyni, Öncekinden Altı Kat Daha Güçlü Olacak

İçerik: NVIDIA Robotlarının Beyni, Öncekinden Altı Kat Daha Güçlü Olacak

NVIDIA Robotlarının Beyni, Öncekinden Altı Kat Daha Güçlü Olacak:

NVIDIA, 2018’de piyasaya sürdüğü robotlar için 1.100$’lık yapay zeka beyni Jetson AGX Xavier’in devamı niteliğinde bir ürün çıkardı. Jetson AGX Orin adlı yeni modül, aynı güce sahip olmasına rağmen Xavier’den altı kat daha fazla işlem gücüne sahip. form faktörü ve yine de kişinin avucuna sığabilecek . NVIDIA, Orin’i robotik, otonom ve tıbbi cihazların yanı sıra şu anda imkansız görünen uç AI uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış “enerji açısından verimli bir AI süper bilgisayarı” olarak tasarladı.

Yonga üreticisi, Orin’in saniyede 200 trilyon işlem yapabildiğini söylüyor. NVIDIA Ampere mimarisi GPU’su üzerine inşa edilmiştir, Arm Cortex-A78AE CPU’lara sahiptir ve yeni nesil derin öğrenme ve görüş hızlandırıcıları ile birlikte gelir ve ona birden fazla AI uygulamasını çalıştırma yeteneği verir. Orin, kullanıcılara, geliştiricilerin AI destekli robotlarını test edip yönetebilecekleri fotogerçekçi, fiziksel olarak doğru sanal ortamlar sağlayan NVIDIA Isaac Sim ölçeklenebilir robotik simülasyon uygulaması da dahil olmak üzere şirketin yazılım ve araçlarına erişim sağlayacak. Sağlık sektöründeki kullanıcılar için, yapay zeka destekli görüntüleme ve genomik için NVIDIA Clara olacak. Ve otonom araç geliştiricileri için NVIDIA Drive kullanıcalara yardımcı olacak.

blank

Şirket, Orin’in ne kadara mal olacağını henüz açıklamadı, ancak Jetson AGX Orin modülünü ve geliştirici kitini 2022’nin ilk çeyreğinde kullanıma sunmayı planlıyor. İlgilenenler, NVIDIA’nın web sitesinde bulunabilirliği hakkında bilgilendirilmek için kayıt olabilirler. Şirket ayrıca 8-11 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek NVIDIA GTC’de Orin hakkında konuşacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA Robotlarının Beyni, Öncekinden Altı Kat Daha Güçlü Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör