Qualcomm, AR Gözlükleri İçin Uygulamalar Yaratacak

blank
Qualcomm, AR Gözlükleri İçin Uygulamalar Yaratacak

İçerik: Qualcomm, AR Gözlükleri İçin Uygulamalar Yaratacak

Qualcomm, AR Gözlükleri İçin Uygulamalar Yaratacak:

Qualcomm, artırılmış gerçeklik dünyasında bir köşe taşı olmaya çalışıyor. Yonga üreticisi, geliştiricilerin “yeni nesil” AR gözlükleri için uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan bir Snapdragon Spaces platformunu tanıttı. Araç seti, ortamları ve kullanıcıları (yeni edinilen HINS’den jest ve el takibi dahil), Unreal gibi 3D motorlar için yazılım kitleri, OpenXR desteği ve Niantic’s Lightship ve Unity’s AR Foundation gibi platformlar için kancaları anlamaya yardımcı olacak teknolojiyi içeriyor.

Nihai amaç, AR’yi daha erişilebilir hale getirmek olacak. İdeal olarak, geliştiriciler, akıllı telefonlara bağlı gözlükleri kullanarak uygulamaları doğrudan mobil uygulama mağazaları aracılığıyla size sunacak. En azından ilk başta, bağımsız gözlükler için kullanılan Snapdragon Spaces görmeyeceksiniz ancak zamanın neler göstereceğini bilmiyoruz.

Üretici desteği orada olacak. Spaces, 2022 baharına kadar yaygın olarak kullanılamayacak, ancak Qualcomm, Lenovo (Motorola dahil), Oppo ve Xiaomi gibi ortaklar oluşturdu. T-Mobile ve NTT DoCoMo gibi taşıyıcılar, Spaces kullanarak “5G deneyimleri” oluşturmaya yardımcı olacak. Lenovo, ThinkReality A3 gözlüklerini isimsiz bir Motorola telefonuyla eşleştirerek bu teknolojiden ilk yararlanan kişi olacak.

blank

Snapdragon Spaces’in AR üzerinde anlamlı bir etkisi olup olmayacağını bilmek için çok erken. Bu, uygulama çalışmasını kolaylaştıracak olsa da, bu yalnızca hem ilgi çekici projeler hem de insanların satın almak istediği AR gözlükleri varsa önemli olacaktır. Bu, olası Apple AR cihazlarını bekleyen iPhone sahipleri için de pek yardımcı olmayacaktır. Bununla birlikte, bunun gibi çabalar bazı engelleri azaltabilir ve yakın gelecekte bir AR yazılımı telaşı görmek kolaydır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm, AR Gözlükleri İçin Uygulamalar Yaratacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Giyilebilir Cihazlarda Kişisel Veri Güvenliği Önerileri

Giyilebilir Cihazlarda Kişisel Veri Güvenliği Önerileri: Giyilebilir cihazlar birçok kişi tarafından günlük olarak kullanılmakta ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör