SpaceX Crew-3’ün 10 Kasım’da Fırlatılması Bekleniyor

blank
SpaceX Crew-3'ün 10 Kasım'da Fırlatılması Bekleniyor

İçerik: SpaceX Crew-3’ün 10 Kasım’da Fırlatılması Bekleniyor

SpaceX Crew-3’ün 10 Kasım’da Fırlatılması Bekleniyor:

SpaceX ve ortakları, Crew-3’ü yörüngeye oturtmak için hâlâ mücadele ediyor. NASA, misyonun başlatılmasını bir kez daha, 10 Kasım Doğu saatiyle 21:03’e erteledi. Avrupa Uzay Ajansı’na göre, ilk olarak Mürettebat-2’yi (kendisi 8 Kasım’a ertelendi) iade etmeye karar verdikten sonra kalkış tarihini ertelediler ve Avrupa Uzay Ajansı’na göre fırlatma ve toparlanmayı etkileyen “hava koşullarından” kaçındılar. SpaceX, yeni tarih için yüzde 80 oranında olumlu hava ihtimali olduğunu kaydetti.

Mürettebat-3, Uluslararası Uzay İstasyonuna 11 Kasım’da yaklaşık 19:10 Doğu’da kenetlenmeli. Lansman başlangıçta Cadılar Bayramı için ayarlanmıştı ancak hava nedeniyle 3 Kasım’a ertelendi. NASA, bir mürettebat üyesinin “küçük bir tıbbi sorun” yaşamasının ardından 6 Kasım’ın sonlarına doğru fırlatmayı hedefleyerek fırlatmayı tekrar erteledi.

Crew Dragon uçuşları da dahil olmak üzere uzay uçuşlarında gecikmeler yaygındır, ancak Crew-3 görevi, haftalarca süren aksilikler göz önüne alındığında beklediğinizden daha fazla sorun yaşadı. SpaceX ve ajans müttefiklerinin bu konuda çok fazla seçeneği olmadığı açıkken, özel olarak işletilen uzay uçuşlarını daha rutin hale getirmeye çalışırken katlanmak istedikleri şey bu değil.

SpaceX yaptığı paylaşımda “Crew-2’nin Dünya’ya dönüşünün ardından Falcon 9, 10 Kasım Çarşamba günü en kısa sürede Dragon’un @Space_Station’a üçüncü uzun süreli mürettebat görevini başlatacak; hava tahmini %80 kalkış için uygun” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX Crew-3’ün 10 Kasım’da Fırlatılması Bekleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör