iOS 15.2 Beta, AirTag Aramalarını Özelleştiriyor

blank
iOS 15.2 Beta, AirTag Aramalarını Özelleştiriyor

İçerik: iOS 15.2 Beta, AirTag Aramalarını Özelleştiriyor

iOS 15.2 Beta, AirTag Aramalarını Özelleştiriyor. Apple, iOS 15.2 çıktığında AirTag’lerinin takip amaçlı kullanılmamasını sağlamak için başka bir yol sunuyor. Mobil platformun yeni çıkan beta sürümü, kullanıcıların konumlarını takip ediyor olabilecek AirTag’leri taramasını sağlayacak yeni bir özelliğe sahip. Şu anda kullanıcılar, Find My‌ uygulamasındaki Öğeler sekmesinin altında bu özelliği bulabilir – tek yapmaları gereken bir tarama yapmak için “Beni İzleyebilecek Öğeler” seçeneğine dokunmak.

Yakınlarda başka birine ait olan izlenebilir herhangi bir öğe algılanacak ve bilinmeyen bir öğe olarak görünecektir. Apple daha sonra kullanıcıları, onları izlemek için kullanılan aygıtın nasıl devre dışı bırakılacağına ilişkin bir dizi talimata yönlendirecektir. İnsanların içini rahatlatabilirken, yeni özellik iki ucu keskin bir kılıç da olabilir. Bisikletlerde AirTag’leri, hırsızların çalabileceği diğer öğeleri ve hatta evcil hayvanlarının tasmasını saklayan kullanıcılar için bu, suçluyu yakalamalarını ve mallarını geri almalarını engelleyebilir. Bu özellik, iOS 15.2 daha geniş kapsamlı kullanıma hazır hale gelene kadar çok daha farklı çalışabilir.

Apple, Haziran ayında takip endişelerini gidermek için AirTag’leri güncelledi. Cihazın sahibinden ayrıldığında ses çıkaracağı süreyi üç günden 8 ile 24 saat arasında rastgele bir zamana ayarladı. Bu deneysel özellik, ek bir gizlilik önlemidir.

iOS 15.2’nin beta sürümüyle ortaya çıkan bir diğer ilginç özellik ise Digital Legacy. Kullanıcıların, öldüklerinde hesaplarına ve dijital bilgilerine erişebilecek kişileri Eski Kişiler olarak belirlemelerine olanak tanır. Mobil işletim sisteminin mevcut yinelemesinde, Eski Kişi, Ayarlar uygulamasındaki Parola ve Güvenlik içinde bulunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 15.2 Beta, AirTag Aramalarını Özelleştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör