Johnson & Johnson’ın CEO’su Apple’ın Yönetim Kuruluna Katıldı

blank
Johnson & Johnson'ın CEO'su Apple'ın Yönetim Kuruluna Katıldı

İçerik: Johnson & Johnson’ın CEO’su Apple’ın Yönetim Kuruluna Katıldı

Johnson & Johnson’ın CEO’su Apple’ın Yönetim Kuruluna Katıldı. Apple, Johnson & Johnson’ın şu anki CEO’su Alex Gorsky’nin yönetim kuruluna katılacağını duyurdu. Gorsky’nin Apple’ın liderlik ekibine geçişi (Ocak ayında J&J’deki görevinden ayrılacak), şirketin sağlığa ve verileri kullanıcılar ve doktorları için nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğine daha fazla odaklandığı bir zamanda geliyor.

Gorsky’nin Apple’daki rolünü açıklayan basın açıklamasında Tim Cook, ona “teknoloji tutkusu” olan “sağlık sektöründe vizyoner” diyor. Apple sağlık konusundaki emellerini bir sır olarak saklamadı – Apple Watch büyük ölçüde bir fitness cihazı olarak görülüyor ve kullanıcıları çeşitli çalışmalara veri katkıda bulunabilir. iOS ve watchOS’ta yapılan son güncellemeler, tıbbi kayıtların doktorlar veya aile üyeleriyle paylaşılmasını kolaylaştıran yeni sağlık özellikleri getirdi. Gorsky yönetim kurulundayken Apple, yeni özellik fikirleri (Apple Watch’a hangi yeni sensörleri ekleyebileceği gibi) için onu etkileyebilir veya tıbbi kuruluşla daha fazla entegrasyon eklemek için uzmanlığını kullanabilir.

Johnson & Johnson Alex Gorsky, 10 Mart 2021’de Washington DC’deki Eisenhower Yönetim Ofisi Binasının Güney Mahkemesi Oditoryumu’ndaki bir etkinlik sırasında konuşuyor. Apple ve Johnson & Johnson’ın mevcut bağları var – iki şirket, Apple Watch’un semptomlar belirgin veya tehlikeli hale gelmeden önce atriyal fibrilasyonu tespit etmeye yardımcı olup olmadığını görmek için tasarlanan Heartline çalışması üzerinde birlikte çalışıyor.

Yine de Apple’ın sağlık çabaları tartışmasız olmadı. Bazı tıp araştırmacıları, Apple’ın kalp atış hızı gibi şeyleri ölçmek için algoritmalarında şeffaflık eksikliğinin, araştırmalarda Apple Saatlerinden elde edilen verileri kullanmayı zorlaştırdığını söyledi. Ayrıca Apple içinden sağlık bölümünün ürün kararları vermek için potansiyel olarak yanıltıcı veriler kullandığına dair raporlar var ve çalışanlar ayrıca Apple’ın birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak görev yapacağı bir deneme planlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Tecrübeli birine sahip olmak Apple’ın bu potansiyel engellerin üstesinden gelmesine ve Apple Watch’u daha da güçlü bir sağlık aracı yapmasına yardımcı olabilir (gerçi Johnson & Johnson, Gorsky’nin 2012’de CEO olmasıyla ilgili tartışmaların adil payıyla karşı karşıya kaldı). Apple’ın sağlığa odaklanmasını vurgulamak için daha çok sembolik bir hareket olması da mümkün – ancak Apple’ın gelecekte sağlıkla ne yapacağını görerek veya Grosky’nin WWDC’de J&J arasındaki bir işbirliği hakkında konuşmak için sahneye çıkıp çıkmadığını anlayabiliriz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Johnson & Johnson’ın CEO’su Apple’ın Yönetim Kuruluna Katıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör