Spotify Sonunda Diğer Kullanıcıları Engellemenize İzin Veriyor

blank
Spotify Sonunda Diğer Kullanıcıları Engellemenize İzin Veriyor

İçerik: Spotify Sonunda Diğer Kullanıcıları Engellemenize İzin Veriyor

Spotify Sonunda Diğer Kullanıcıları Engellemenize İzin Veriyor. Diğer kullanıcıları engellemeyi düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk hizmet Spotify olmayabilir. Ancak, akış uygulamasının özellikleri, artık görüşmediğiniz birinin çalma listelerinize veya etkinliğinize erişmeye devam edebileceği anlamına gelebilir. Bugün şirket, platformunda başka bir kullanıcıyı nasıl engellediğinizi büyük ölçüde güncelliyor ve size bunu ilk kez kendiniz yapma olanağı veriyor. Daha önce işi halletmek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyordu, ancak şimdi görevi bir masaüstü veya mobil cihazdan Spotify uygulamasında tamamlayabilirsiniz.

Spotify’da birini engellemek için profilini ziyaret etmeniz ve “…” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Mobilde “Engelle” veya “Kullanıcıyı Engelle”yi seçtiğinizde o kişi artık sayfanıza, herkese açık çalma listelerinize erişemez veya dinleme etkinliğinizi göremez. Tahmin edebileceğiniz gibi, fikrinizi değiştirirseniz bir “Engellemeyi Kaldır” seçeneği vardır.

Kullanıcılar bir süredir başkalarını doğrudan engellemenin bir yolunu arıyorlar. 2018’de şirket, resmi olarak bir ürün yol haritasında olmamasına ve varış için bir zaman çizelgesi verilmemesine rağmen, “iyi bir fikir” olarak bir blok özelliği belirledi. 2019’da Spotify, kullanıcıların “Bu sanatçıyı çalma” seçeneğiyle asla duymak istemedikleri sanatçıları engellemelerine izin vermeye başladı. Yine de, yardım için şirkete ulaşmadığınız sürece, eski sevgilinizi veya eşyalarınızı görmesini istemediğiniz başka birini bundan alıkoymak için bir seçenek yoktu.

Spotify, doğrudan engelleme özelliğinin tanıtılmasının, kullanıcılara müzik ve podcast dinlemeleri için güvenli bir ortam sağlarken mümkün olan en iyi deneyimi sunma misyonunun bir parçası olduğunu söylüyor. Yeni işlevselliğin bu hafta kullanıma sunulmasını bekleyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify Sonunda Diğer Kullanıcıları Engellemenize İzin Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör