Subaru, İlk Elektrikli Otomobili Solterra’yı Tanıttı

blank
Subaru, İlk Elektrikli Otomobili Solterra'yı Tanıttı

İçerik: Subaru, İlk Elektrikli Otomobili Solterra’yı Tanıttı

Subaru, İlk Elektrikli Otomobili Solterra’yı Tanıttı

Japon araba markası Subaru Perşembe günü, en büyük hissedarı Toyota ile iki yıllık bir ortak geliştirme projesinin sonucu olan ilk tamamen elektrikli aracı (EV) Solterra’yı tanıttı.

Spor arazi aracı (SUV) lansmanı, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler karbon emisyonlarını azaltmak için çevre düzenlemelerini sıkılaştırdıkça EV’lere yönelik artan talebin ortasında gelecek. Toyota geçen ay pilli elektrikli araç (BEV) versiyonunu, bZ4X’i duyurmuştu.

İçten yanmalı motorlardan teknolojik olarak uzaklaşma, Subaru gibi elektrikli araçların pahalı gelişimini finanse etme konusunda daha az yetenekli olan daha küçük otomobil üreticileri için bir zorluk teşkil ediyor. Aynı zamanda, Toyota gibi üst düzey otomobil üreticileri için daha küçük rakipleri daha yakına çekmek için bir fırsat olarak görülüyor.

blank

Elektrikli hibrit otomobillerin öncüsü, ancak elektrikli araç pazarına geç giren Toyota, 2025 yılına kadar 15 BEV modeline sahip olmayı planlıyor. Ayrıca, otomatik akü üretim kapasitesini genişletmek için önümüzdeki on yılda 13,5 milyar dolar harcayacak.

Subaru’nun araç satışları, üretim hacmine göre dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Toyota’nın onda birinden daha az.

Subaru bir basın açıklamasında, önden çekişli Solterra’nın 530 km’lik bir seyir menziline sahip olduğunu, dört tekerlekten çekişli versiyonunun ise tek bir şarjla 460 km’yi sürebileceğini söyledi.
Toyota, Subaru’nun beşte birine ve Toyota teknolojisini içerecek hibrit ve BEV’ler dahil olmak üzere 2025 yılına kadar 13 elektrikli araç piyasaya sürmeyi planlayan Mazda’da yüzde 5 hisseye sahip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Subaru, İlk Elektrikli Otomobili Solterra’yı Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör