Xbox PC Uygulaması Yeni Özelliklerini Tanıtmaya Hazırlanıyor

blank
Xbox PC Uygulaması Yeni Özelliklerini Tanıtmaya Hazırlanıyor

İçerik: Xbox PC Uygulaması Yeni Özelliklerini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Xbox PC Uygulaması Yeni Özelliklerini Tanıtmaya Hazırlanıyor:

Steam ve Epic Games Store’a çok benzeyen Xbox PC uygulaması, yakında insanların istedikleri klasöre oyun yüklemesine izin verecek. Xbox çalışanları (yani yeni özellikleri test etmek için kaydolan kişiler), oyun yüklemeleri için varsayılan bir sürücü ve klasör seçebilecek.

Microsoft Store, kullanıcıların bireysel olarak satın alabilecekleri oyunları ve Xbox Game Pass oyunlarını kullanıcılara sunuyor. Şimdiye kadar tüm uygulamalar ve oyunlar tek bir yükleme konumundan indirilebiliyordu. PC oyuncularının birden fazla depolama sürücüsüne sahip olması alışılmadık bir durum değil. Birini önyükleme sürücüsü olarak ve günlük uygulamalar için ve oyunlar için katı hal sürücüsü olarak kullanabiliniyor. Bu nedenle, bu güncelleme daha geniş bir alana yayıldıktan sonra, oyunları ikincil bir sürücüye yüklemek çok kolay bir işlem olacak. İçeridekiler ayrıca “bu oyunların indirilmelerinin zaman içinde geliştiğini, bu nedenle bir sonraki oyuna geçmenin daha da kolay ve hızlı olduğunu görecekler” Xbox’ın ortak deneyim direktörü Jason Beaumont, güncellemeleri tartışan bir videoda bunları söyledi. Dahası, birçok Xbox Game Pass oyununun oyuncuları yakında yerel dosyalara erişebilecek, böylece modlar yükleyip dosyaları taşıyabilecekler. Xbox uygulaması, bir oyunun modlanabilir olup olmadığını gösterecektir.

blank

Eylül ayında yayınlanan bir Steam güncellemesi, oyuncuların yüklü bir oyunu ve tüm dosyalarını başka bir sürücüye taşımasını kolaylaştırdı. Epic’in mağazasından yüklenen oyunlar için süreç biraz daha karmaşık, ancak yine de mümkün. Oyunculara oyunlarını nasıl yönetecekleri konusunda daha fazla seçenek sundukları için bunlar hoş hareketler ve Microsoft’un insanlara daha fazla esneklik sunduğunu görmek güzel.

Başka yerlerde, Xbox PC uygulamasının artık bir bulut oyun sekmesi olacak ve Game Pass Ultimate abonelerine bulut özellikli konsol oyunlarını bulmanın hızlı bir yolunu sunulacak. Beaumont, Microsoft’un “oyunlarınızı indirmeyi ve oynamayı daha güvenilir hale getirmek” dahil olmak üzere uygulamanın performansını iyileştirmeye devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ekip ayrıca geliştiricilerin çapraz kaydetme ve başarılar gibi özellikler eklemesini kolaylaştırmaya çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox PC Uygulaması Yeni Özelliklerini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör