Yerli Keskin Nişancı Tüfeği KMR762’nin Atış Testleri Başlıyor

blank
Yerli Keskin Nişancı Tüfeği KMR762'nin Atış Testleri Başlıyor

İçerik: Yerli Keskin Nişancı Tüfeği KMR762’nin Atış Testleri Başlıyor

Yerli Keskin Nişancı Tüfeği KMR762’nin Atış Testleri Başlıyor:

Kale Kalıp mühendisleri tarafından geliştirilen ve üretilen KMR762 keskin nişancı tüfeğinin prototip üretimleri yapıldı. Kale Kalıp, KMR762keskin nişancı tüfeğinin atış testlerine 2021’de başlayacak ve kalifiye olacak.

Kısa stroklu gaz pistonlu çalışma sistemine sahip olan KMR762, yarı otomatiktir. Dört kademeli yanak ayarlı dipçik ve STANAG 4694 picatini rayına sahip olması kullanıcıya konfor sağlar. Böylece her türlü optik, gece görüş ve termal dürbün takılabilir. Silah, namlu freni için ayarlanabilir bir gaz bloğuna sahiptir. MLOK el kundağı olan tabancada son kullanıcı, kılavuzu istenilen uzunlukta takarak istediği aksesuarları takabilir. El kundağının sadece üst kısmında bir ray vardır. Sağ, sol ve alt kısımlara kılavuzlarla raylar eklenebilir. El kundağı, havacılık sınıfı Alüminyum 7075 kullanılarak üretilmiştir. Tabanca, bir şarjör serbest bırakma mandalına, bir mekanizma serbest bırakma mandalına ve sağ ve sol elini kullanan kullanıcılar için hem sağ hem de sol tarafta bir ateşleme modu ayarlayıcıya sahiptir. Silah, 100 metrede 0,3 MOA dağılımı gösteriyor.

blank

Kale Kalıp da bu silah için iki farklı stok seçeneği sunuyor. Standart olarak 4 kademeli yanak ayarlı teleskopik dipçik sunar. Silahta katlanabilir nişangahlar kullanılmıştır. Bu, optik kullanırken kullanıcının görüşünü engellemez.

KMR762, yarı otomatik bir keskin nişancı tüfeği olduğu için yarı otomatik ve güvenlik modlarına sahiptir. 5,3 kg ağırlığındaki KMR762’nin maksimum uzunluğu 20 mm’dir. 1050 namluya sahip olması onu uzun mesafelerde avantajlı kılıyor. Silahta 20 veya 10 şarjör kullanılabilir. Bu dergiler şeffaf kompozitten yapılmıştır. Silahın etkili menzili 800 metredir. Silah AR-10 tasarımıdır ve KCR762’ye dayanmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli Keskin Nişancı Tüfeği KMR762’nin Atış Testleri Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör