Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

blank
Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

İçerik: Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor:

ID.3 ve ID.4’ten sonra Volkswagen, elektrikli model ailesini ID.5 ile genişletiyor. Volkswagen’in yazılım odaklı marka olma yolculuğunda önemli modellerinden biri olacak e-SUV coupe modeli ID.5, son teknolojik ve kablosuz güncelleme ile sürücülere maksimum konfor ve kullanıcı deneyimi sunuyor.

Uzun mesafe sürüşe uygun 520 km’ye kadar menzil sunan ID.5, arkadan itişli 174 PS Pro2 veya 204 PS Properformance3 olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile piyasaya sunuluyor. Ailenin en güçlü versiyonu olan ID.5 GTX, 299 PS dört tekerlekten çekiş seçeneği ile 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyede tamamlıyor.

ID.5, markanın MEB (modüler elektrik platformu) teknolojisinden yola çıkarak üretilecek premium standartlara sahip yeni nesil bir SUV modeli olarak öne çıkıyor. Model güçlü bir karaktere ve kimliğe sahiptir. ailesinin özelliklerini etkileyici olduğu kadar zarif ve benzersiz bir tasarımda birleştiriyor. Öncü sistemleri, yeni bilgi-eğlence ve destek sistemleri ve gelişmiş platformu sayesinde ID.5 oldukça geniş bir iç alana sahip.

blank

ID.5 de tamamen bağlı ve kablosuz güncelleme sistemine uygun olarak geliştirildi. ID.3 ve ID.4 modelleri gibi Almanya’daki Zwickau fabrikasında üretilen ID.5 de karbon- doğal. Araç yeşil enerji veya IONITY’nin hızlı şarj ağı ile şarj edilirse neredeyse sıfır emisyonla kullanılmaya devam edilir. Volkswagen, yenilenebilir enerjinin yaygınlaşmasını destekleyen ilk araç üreticisi olarak araç başına karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 40 oranında azaltmayı hedefliyor. Marka, “Sıfıra Giden Yol” stratejisi çerçevesinde 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyor.

ID.5’in kokpitindeki tüm kontroller ve kontroller, biri direksiyonun arkasında diğeri orta konsolda olmak üzere iki adet 12 inçlik ekranda toplanmıştır. Sürücünün önündeki ekran, çok işlevli direksiyon simidi üzerinden kontrol edilebilir. Ortadaki bilgi-eğlence ekranı dokunmatik kontrollüdür. Ayrıca internet bağlantısı ile “Bulut” verilerinden yararlanan ve “Hello ID” komutu ile aktif hale gelen sesli komut kontrol fonksiyonu da bulunmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen ID Model Ailesi ID.5 ile Genişliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör