Patreon Kendi Video İzleme Platformunu Kuruyor

blank
Patreon Kendi Video İzleme Platformunu Kuruyor

İçerik: Patreon Kendi Video İzleme Platformunu Kuruyor

Patreon Kendi Video İzleme Platformunu Kuruyor:

Patreon bir süredir kendine yatırım yapma planlamasını gerçekleştirmeye doğru ilerliyor ve bulmacanın başka bir büyük parçası yerine oturuyor. CEO Jack Conte, şirketin kendi oynatıcısının yanı sıra video barındırma üzerinde çalıştığını açıkladı.

Conte, The Verge’e verdiği demeçte, “Aracı ne olursa olsun veya yükleme formatı ne olursa olsun, çalışmaları etrafında bir iş kurabilmek için herhangi bir yaratıcı için yatay mimariyi inşa ediyoruz” dedi.

Mevcut durumda, videoları kullanıcılarıyla paylaşmak isteyen içerik oluşturucuların, videoları YouTube veya Vimeo gibi üçüncü taraf hizmetlere, belki de belirli gizlilik ayarları etkinleştirilerek yüklemeleri gerekiyor. Alternatif olarak, bir gönderiye bir video dosyası ekleyebilirler, ancak dosya boyutu 200 MB ile sınırlı olacak.

Patron’un video ürününü ne zaman yayınlayacağına dair herhangi bir ayrıntı belirtilmedi. Bu gerçekleştiğinde, kullanıcılar tüm içeriklerini yerel olarak Patreon’da tutmanın daha fazla yoluna sahip olacak ve diğer platformlarla uğraşmak zorunda kalmayacaklar. Engadget, Patreon’dan, içerik oluşturucuların yalnızca kullanıcılara özel canlı yayınlara ev sahipliği yapmasının önünü açıp açmayacağı veya kendi kendine barındırılan videolardan reklam geliri elde edip etmeyeceği de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı istedi.

Geçen yıl Patreon, içerik oluşturucuların bir dizi platformda yalnızca kullanıcılara yönelik podcast’ler sunmasına izin vermek için Acast ile birlikte çalıştı. Bu arada Conte, önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak olan kendi podcast’i The Creator Economy’yi duyurdu. İçerik oluşturucuların kullandığı araçların arkasındaki kişilerle konuşacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Patreon Kendi Video İzleme Platformunu Kuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör