Subaru’nun İlk Elektrikli Modeli Solterra Tanıtıldı!

blank
Subaru'nun İlk Elektrikli Modeli Solterra Tanıtıldı!

İçerik: Subaru’nun İlk Elektrikli Modeli Solterra Tanıtıldı!

Subaru’nun İlk Elektrikli Modeli Solterra Tanıtıldı!:

Japon markası Subaru da elektrikli otomobil üretim kervanına katıldı. Markanın Toyota ile geliştirdiği ilk elektrikli modeli Solterra, Japonya’da tanıtıldı.

Önden çekişli Soltera modelinin pilleri araca 530 kilometre menzil sunarken, dört tekerlekten çekiş modunda tek şarjla 460 kilometre menzil olduğu belirtiliyor.

blank

Solterra, Toyota’nın yakın zamanda tanıttığı elektrikli araç bz4x’e çok benziyor. İki elektrik motorundan aldığı güçle 215 beygir güç üreten Solterra, 71,4 kWh bataryaya sahip.

Subaru, yeni elektrikli crossover modelini küresel pazarda satışa sunacak ancak şimdilik Japonya’da satılacak versiyonu görmekteyiz. Toyota iş birliğiyle geliştirilen e-TNGA platformu üzerine inşa edilen Solterra’nın uzunluğu 4690 mm, genişliği 1860 mm, yüksekliği 1650 mm, aks mesafesiyse 2850 mm olarak açıklandı. Bu kapsamda Forester ile benzer boyutlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2023 Subaru Solterra, iki farklı versiyonla satışa sunulacak. Önden çekişli versiyonda 204 beygir güç ve 265 Nm tork üreten bir elektrik motoru mevcut. Dört tekerlekten çekişli versiyon ise toplamda 218 beygir ve 336 Nm tork üreten iki motordan güç alıyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonda şirketin AWD X-Mode sistemi mevcut. Bu sistem ayrıca yeni Grip Control özelliğiyle desteklenmiş.

blank

Fiyatı henüz belli olmayan Solterra’nın büyük pazarlarda 2022 yılının ortalarında satışa çıkacağı açıklandı. Araçla ilgili daha fazla teknik bilginin önümüzdeki hafta Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gelmesi bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Subaru’nun İlk Elektrikli Modeli Solterra Tanıtıldı!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör