Hyundai, Uçan Araçlar Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

blank
Hyundai, Uçan Araçlar Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

İçerik: Hyundai, Uçan Araçlar Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

Hyundai, Uçan Araçlar Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu:

Hyundai Motor Group, kentsel hava hareketliliği bölümünün markası olan Supernal’i tanıttı. Supernal, ilk aracı eVTOL’u 2028’de piyasaya sürecek ve pazara hareketlilik getirecek. Supernal, hava yolculuğunda da devrim yaratan en son mobilite teknolojilerini kullanacak.

Hyundai Motor Group (HMG), gelecekteki mobilite vizyonunu ilerletmek için Supernal LLC adlı yeni bir şirket duyurdu. Hyundai’nin “Urban Air Mobility – Urban Air Mobility” stratejisinin bir yansıması olan Supernal adlı şirket, grubun gelecekteki mobilite vizyonunu da ortaya koyuyor.

Supernal, elektrikli uçak ailesini geliştirerek geleceğin mobilite endüstrisini de şekillendirecek. İlk ticari uçuşunu 2028’de başlatmayı ve 2030’larda pazarı daha da genişletmeyi planlayan Supernal, Hyundai’nin seri üretim uzmanlığından yararlanarak operasyonlarını kesintisiz hale getirecek.

Grubun otomobil üreticisinden “Akıllı Mobilite Çözüm Sağlayıcısı” olma yolundaki stratejik geçişinden doğan Supernal, mobiliteyi yalnızca satılık bir ürün değil, aynı zamanda insanlığa faydalı bir hizmet haline getirmeye odaklanacak. Supernal ayrıca hava hareketliliğini mevcut toplu taşıma ağlarına entegre ederek sorunsuz bir intermodal yolcu deneyimi sağlayacak.

Hyundai Motor Group’un Urban Air Mobility Division olarak ilk kez CES 2020’de tanıtılan Supernal ile eş zamanlı olarak ilk konsept araç S-A1 de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Supernal, seri üretime geçireceği eVTOL aracını geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Aynı anda dört veya beş yolcu alması planlanan uçak, ağırlıklı olarak şehir içi ulaşımda kullanılacak. Supernal’in ilk uçağı elektrikle çalışacak ve aynı zamanda otonom olacak. Elektrikli uçak, akademik alanlarda öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kamu ve özel kurumlarla işbirliği içinde kullanılacak. Uluslararası düzeyde altyapısını ve ulaşım ağını genişletecek olan Supernal, İngiltere ve Kanada’daki faaliyetlerine ağırlık vererek hava sahası yönetimi konusunda uzmanlaşacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Uçan Araçlar Üretecek Yeni Şirketini Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör