Microsoft Windows 7 için OneDrive Desteğini Sonlandırıyor

blank
Microsoft Windows 7 için OneDrive Desteğini Sonlandırıyor

İçerik: Microsoft Windows 7 için OneDrive Desteğini Sonlandırıyor

Microsoft Windows 7 için OneDrive Desteğini Sonlandırıyor:

Microsoft, kişisel masaüstü OneDrive uygulaması için artık güncelleme sağlamayacağını duyurdu. Bu, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için geçerlidir ve değişiklik 1 Ocak 2022’de başlayacaktır.

Şirket, OneDrive uygulamasının 1 Mart 2022’den itibaren bu işletim sistemleri için buluta dosya senkronizasyonunu durduracağını onayladı. Microsoft, Windows 8.1’in 10 Ocak 2023’e kadar desteği olacağını belirtti. Windows 8.1’in ne zaman çıktığını belirtmekte fayda var. Piyasaya sürüldüğünde, işletim sisteminin belirleyici özelliklerinden biri OneDrive entegrasyonuydu.

Ayrıca Windows 8.1 platformu desteğinin sonuna yaklaştığımız için Microsoft’un bazı özellikler için desteğini sonlandırabileceği söyleniyor. Öte yandan, Windows 8 desteği, Windows 2016’nın piyasaya sürülmesinden birkaç yıl sonra 8.1’de zaten sona erdi. Windows 7 desteği 2020’de sona erdi, ancak şirket, işletmelerin 10 Eylül 2023’e kadar genişletilmiş güvenlik güncellemeleri için ödeme yapmasına izin veriyor.

OneDrive uygulaması konusunda net değilseniz, dosyalarınızı buluta kaydetmenize yardımcı olan bir eşitleme istemcisidir. “Farklı kaydet”i tıkladığınızda ve OneDrive’a kaydetmeyi seçtiğinizde, sisteminiz aynısını yapmak için OneDrive masaüstü uygulamasını kullanır.

Ayrıca, Microsoft’un Windows’un eski nesil sürümlerine yönelik desteğinin aşamalı olarak sona ermesi, kullanıcıların OneDrive uygulamasına bir alternatif bulmasını gerektirebilir. Bu değişiklikten etkilenen kullanıcılar için deneyebilecekleri birkaç çözüm var. Kullanıcılar, dosyaları manuel olarak yüklemelerine ve indirmelerine olanak tanıyan OneDrive web uygulamasını kullanabilir.

10 Ekim’e kadar desteği olacak olan Windows 2025’i de yükleyebilirsiniz. Bunun dışında kullanıcılar, dosyalarını çevrimiçi olarak kaydetmek için farklı bir üçüncü taraf bulut depolama sağlayıcısı da kullanabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Windows 7 için OneDrive Desteğini Sonlandırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör