Milli Uzay Programı Bütçesi 1 Milyar 890 Milyon TL Oldu

blank
Milli Uzay Programı Bütçesi 1 Milyar 890 Milyon TL Oldu

İçerik: Milli Uzay Programı Bütçesi 1 Milyar 890 Milyon TL Oldu

Milli Uzay Programı Bütçesi 1 Milyar 890 Milyon TL Oldu:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; 3 Kasım 2021 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlık, bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşların 2022 bütçesini sundu. Bakan Varank sunumunda; Proje destekleri, kritik ürün çalışmaları, yerli otomobil ve batarya üretimi, Ar-Ge çalışmaları, ramjet projesi, Ulusal Uzay Programı ve hibrit roket motoru çalışmaları hakkında bütçe bilgileri verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonundaki sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sanayi üretiminin 2020 yılının ikinci yarısından itibaren artmaya devam ettiğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank;

“Belirlediğimiz 10 ana hedef Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır. Program kapsamında yapılacak çalışmalar 1 Milyar 890 Milyon Lira bütçeli yatırım programına alındı. Kendi aracımızla Ay’a sert iniş yapmak ve uluslararası işbirlikleriyle bir Türk vatandaşını uzaya göndermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Uzayda ateşleyeceğimiz hibrit roket motorunun testlerini yaparken, fırlatma aracı ve liman için de değerlendirme çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Ulusal Uzay Programı kapsamındaki projelerin bütçesinin 1 milyar 890 milyon lira olduğunu ifade etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Uzay Programı Bütçesi 1 Milyar 890 Milyon TL Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör