Yeni Opel Mokka-e 2021 Altın Direksiyon Ödülünü Kazandı

blank
Yeni Opel Mokka-e 2021 Altın Direksiyon Ödülünü Kazandı

İçerik: Yeni Opel Mokka-e 2021 Altın Direksiyon Ödülünü Kazandı

Yeni Opel Mokka-e 2021 Altın Direksiyon Ödülünü Kazandı:

Elektriğe geçişine hız kesmeden devam eden Alman üretici Opel, Alman Auto Bild dergisinin her yıl düzenlediği “Altın Direksiyon Ödülleri”nde akülü Mokka-e ile 25.000 Euro’nun Altındaki En İyi Otomobil seçildi. Elektrikli taşımacılığın önde gelen markalarından Opel, Corsa-e’den sonra Mokka-e ile otomotiv sektörünün en prestijli ödüllerinden “Altın Direksiyon Ödülü”nü almaya hak kazanarak bu alandaki başarısını pekiştiriyor. Ayrıca otomobil ödüllerinde uzun bir başarı geçmişine sahip olan Opel, şimdiden 19 adet “Altın Direksiyon Ödülü”nü müzesine kazandırdı.

Rakiplerini geride bırakan yeni Opel Mokka-e, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “2021 Altın Direksiyon Ödülleri”nde “25.000 Euro Altında En İyi Araba” seçilerek Opel’in bu ödüldeki başarı geleneğini sürdürüyor. Otomotiv endüstrisi. Daha geçen yıl, akülü elektrikli Opel Corsa-e “Altın Direksiyon Ödülü”nü kazandı. 2017’de Ampera-e, 2020’de Corsa-e ve 2021’de Mokka-e, Opel’in üçüncü elektrikli ve ilk SUV’u olarak ödülü kazandı. Şimşek logosunu taşıyan elektrikli araçlar, müşterilerin yanı sıra AUTO BILD ve BILD am SONNTAG uzman basın mensuplarının jüri üyelerini ve okuyucularını da heyecanlandırıyor.

Opel konuyla ilgili “Opel Mokka-e’miz sıradan bir otomobil değil ve bu yıl aldığı ‘Altın Direksiyon Ödülü’ ile bunu bir kez daha kanıtladı” sözleriyle konuşmasına başlayan Opel CEO’su Uwe Hochgeschurtz, sözlerini şöyle sürdürdü: En son teknolojileri ve benzersiz tasarımıyla Mokka-e, elektrikli ulaşımı her yönden eğlenceli hale getiriyor. Müşterilerimizin, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının ve uzman basın üyelerinden oluşan jürinin bunu böyle görmesinden çok memnunuz.” dedi.

blank

Yeni Opel Mokka-e, sadece cesur ve sade tasarımıyla değil, performansıyla da heyecan uyandırıyor. 100 kW/136 hp ve maksimum 260 Nm torklu elektrik motoru, güçlü, neredeyse sessiz bir sürüş sağlar. 50 kWh pil, WLTP’ye göre tek bir şarjla 338 kilometreye kadar menzil sunuyor. Maksimum hız elektronik olarak 150 km/s ile sınırlandırılmıştır. Son teknoloji fren enerjisi geri kazanım sistemi Mokka-e’yi daha da verimli hale getirerek yavaşlama veya frenleme sırasında enerji geri kazanımı sağlar. Batarya, 80 kW DC şarj istasyonunda 30 dakikada yüzde 100’e kadar hızlı şarj edilebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Opel Mokka-e 2021 Altın Direksiyon Ödülünü Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör