Bayraktar TB2 için CATS Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

blank
Bayraktar TB2 için CATS Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

İçerik: Bayraktar TB2 için CATS Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

Bayraktar TB2 için CATS Tedarik Sözleşmesi İmzalandı:

Baykar Savunma ile ASELSAN arasında SAHA EXPO 2’de Bayraktar TB2021 S/İHA için ASELSAN CATS Elektro Optik Sistem sipariş sözleşmesi imzalandı. Satın alınacak CATS Elektro Optik Sistemleri Bayraktar TB2’lerin yurt içinde kullanılması için sipariş verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 20 Mart 2021 tarihinde ASELSAN’ın Akyurt tesislerini ziyaret etti. Bakan Varank, ASELSAN’ın Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’nın bulunduğu tesislere yaptığı ziyarette, Kanada tarafından kullanılan ithal sisteme yönelik uygulanan ambargoyu hatırlattı. Bayraktar TB2 SİHA’larda (Silahlı İnsansız Hava Araçları) aynı amacı taşıdığını ve CATS’ın İHA’larda başarıyla test edildiğini ve kullanıldığını duyurdu.

2 Mayıs’ta Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen yeni Bayraktar TB2021 SİHA’ların CATS kameralarıyla birlikte hizmete sunulduğunu belirten İsmail Demir, ambargoların ardından CATS kameralarının güçlendirilmesine hız verdiklerini duyurdu.

ASELSAN CATS, yeni geliştirmeleri ile TEKNOFEST 2021’de görücüye çıktı. Bayraktar TB2’de canlı olarak gösterilirken, Akıncı TİHA’da da gösterilen CATS, son zamanlarda stabilizasyon, ağırlık ve optik performans açısından birçok iyileştirme geçirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar TB2 için CATS Tedarik Sözleşmesi İmzalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör