Instagram’ın Kullanıcı Doğrulaması için Video Selfie’yi Tanıttı

blank
Instagram'ın Kullanıcı Doğrulaması için Video Selfie'yi Tanıttı

İçerik: Instagram’ın Kullanıcı Doğrulaması için Video Selfie’yi Tanıttı

Instagram’ın Kullanıcı Doğrulaması için Video Selfie’yi Tanıttı:

Instagram görünüşe göre kullanıcılarının kimlik doğrulaması için yeni bir yöntem kullanmaya başladı. Sosyal medya platformu, kullanıcılardan ‘gerçek bir insan olduğunuzu doğrulamak için’ kısa bir video selfie çekmelerini istiyor. Bu özellik, muhtemelen platformdaki sahte veya spam hesapların sayısını azaltmak için tanıtıldı. Instagram sahibi Meta (eski adıyla Facebook), herhangi bir biyometrik veri toplamayacağını ve bu özelliğin yalnızca kimlik doğrulaması için kullanılacağını ve başka bir şey için kullanılmayacağını vaat ediyor. Kimlik doğrulaması ideal olarak platforma yeni bir kullanıcı kaydolduğunda gerçekleşir, bu nedenle mevcut kullanıcılardan henüz video selfie sürecinden geçmeleri istenmiyor.

Sosyal Medya Danışmanı Matt Navarra, Instagram’da video selfie doğrulama yöntemini ilk kez fark etti. Sürecin bir parçası olarak Instagram’ın, kullanıcıların gerçek insanlar olduklarını doğrulamak için başlarını farklı yönlere çevirerek kısa bir video çekmelerini istediği bildiriliyor. Ekran görüntülerine göre tam açıklama şöyle diyor: “Başınızı farklı yönlere çevirmek için kısa bir videoya ihtiyacımız var. Bu, gerçek bir kişi olduğunuzu doğrulamamıza ve kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olur” dedi.

Video kaydedildikten sonra, kullanıcıların kimlik onayı için videoyu Meta’ya göndermeleri gerekecek. Meta, ekran görüntülerinde anlatıldığı gibi bu videonun Instagram’da hiçbir zaman görünmeyeceğini ve 30 gün içerisinde sunuculardan silineceğini açıklıyor. Şirket ayrıca selfie videolarının yüz tanıma için kullanılmayacağını ve şirketin biyometrik veri toplamayacağını da vaat ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram’ın Kullanıcı Doğrulaması için Video Selfie’yi Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör