Apple, Cihazlarınız İçin Evde Tamir Kiti Üretiyor

blank
Apple, Cihazlarınız İçin Evde Tamir Kiti Üretiyor

İçerik: Apple, Cihazlarınız İçin Evde Tamir Kiti Üretiyor

Apple, Cihazlarınız İçin Evde Tamir Kiti Üretiyor. Apple, evde cihaz onarımlarını çok daha kolay hale getirdi. Şirket, ürünleri resmi Apple parçalarını ve araçlarını kullanarak kendi başınıza onarmanıza izin verecek bir Self Servis Onarım programı başlatıyor. Bu seçenek 2023’ün başlarında sunulacak ve başlangıçta bir iPhone 12 veya iPhone 13’ü M1- ile onarmak için kaynak sağlayacak.

Self Servis Onarımın ilk “aşaması” pil, kamera ve ekran gibi temel bileşenlere odaklanacak ve diğer parçalar için daha sonra uygun olacak. Apple, müşterilerden bir onarım kılavuzunu incelemelerini ve ardından ilgili parçaları Self Servis Onarım Çevrimiçi Mağazasından sipariş etmelerini isteyecektir. Şirket, parçaların ne kadara mal olacağını söylemedi, ancak kullanılmış parçaları geri dönüşüm için iade eden müşterilere kredi teklifinde bulundu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Apple, programın elektronik onarım deneyimine sahip kişiler için tasarlandığını vurguladı. Şirket, self servise açık olmayı neyin tetiklediğini söylemedi. Ancak, bu bir hükümet baskısı olabilir. Beyaz Saray, Federal Ticaret Komisyonu ve birçok eyalet, Apple ve diğerlerini müşteri bakımına izin vermeye zorlayabilecek onarım hakkı önlemlerini destekledi. Bu teorik olarak, herhangi bir vasıflı kişinin resmi olmayan parçalara başvurmadan bir cihazı kendi kendine tamir etmesine izin vererek müşteri memnuniyetini arttırıyor.

Hala kullanıcıların akıllarında sorular var. Parça fiyatlandırması, Self Servis Onarımı profesyonel yardıma uygun bir alternatif haline getirecek kadar rekabetçi olacak mı? Ve Apple, bu onarımları daha pratik hale getirmek için ürün tasarımlarını değiştirecek mi? İPhone 13 ekran onarımlarında rahat bir politika ile çıkarılması kolay MacBook Pro pilleri arasında bu ince ayarların işaretleri olsa da, yakın gelecekte basit düzeltmeler beklenmiyor.

iFixit’ten Kyle Wiens, bir haber ajansına yaptığı açıklamada, Self Servis Onarımın Apple için “tam olarak doğru şey” olduğunu ve “uzun ömürlü” ürünlere doğru bir adım olduğunu söyledi. Kendin Yap tamirhanesinin, Apple parça tedariki gerektiren ekran takasları konusunda hâlâ çekinceleri vardı, ancak bu hareketten şimdiye kadar memnundu. Kamu Yararı Araştırma Gruplarının onarım direktörü Nathan Proctor, bunu self servis için “önemli bir kilometre taşı” olarak müjdeledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Cihazlarınız İçin Evde Tamir Kiti Üretiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör