Google Pixel 6 Güncellemesi Problemleri Ortadan Kaldırdı

blank
Google Pixel 6 Güncellemesi Problemleri Ortadan Kaldırdı

İçerik: Google Pixel 6 Güncellemesi Problemleri Ortadan Kaldırdı

Google Pixel 6 Güncellemesi Problemleri Ortadan Kaldırdı. XDA’nın bildirdiğine göre Google, özellikle parmak izi tarayıcısının performansını artırmak için tasarlanmış Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlar için sürpriz bir ay ortası güncellemesi yayınladı.

Google, bu sensörün yerini yeni modelde değiştirdi. Yavaş ve ayrıntılı okuma nedeniyle kullanıcılar için sıkıntılı bir durum olmuştu.

Parmak izi tarayıcı yavaş olmasının yanı sıra bazen parmak izlerini okuyamıyor ve hatta telefonların kilidinin başka birinin parmak izleriyle açılmasına izin veriyor. Google, düşük performansın, kimlikleri doğrulamak için daha uzun süren “gelişmiş güvenlik algoritmaları” nedeniyle olduğunu söyleyerek sorunu savundu.

Bazı Reddit kullanıcılarına göre, güncelleme, özellikle ekran koruyucu kullanıyorsanız, tarayıcıyı daha az arıza ile daha tutarlı hale getiriyor. Bununla birlikte, bu sahiplerin birçoğuna göre, Galaxy S21 Ultra gibi benzer ekran altı parmak izi sensörlerine sahip bazı modellerden hala daha yavaş.

Google, Verizon’a özgü ve uluslararası modeller için güncellemeyi iki yapı halinde yayınladı – yakında cihazınıza sunulacaklar veya bunları doğrudan Google’dan indirebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 6 Güncellemesi Problemleri Ortadan Kaldırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör