Microsoft, Windows Media Player’ın İsimini Değiştiriyor

blank
Microsoft, Windows Media Player'ın İsimini Değiştiriyor

İçerik: Microsoft, Windows Media Player’ın İsimini Değiştiriyor

Microsoft, Windows Media Player’ın İsimini Değiştiriyor. Microsoft, hem 2009’dan beri değişmeyen Windows Media Player’ın hem de Groove Music uygulamasının yerini almak üzere Windows 11 için yeni bir medya oynatma uygulaması geliştirdi. Windows ekibi, Windows 11 için yaratıcı olarak adlandırılan Media Player’ı şimdi test etmeye başlayacak.

Uygulama, hem müzik hem de video oynatma için tasarlanmıştır. Şarkı kitaplığınızı yönetmek için Groove Music uygulamasına bağlı kaldıysanız, Microsoft 2017’de Groove Music hizmetlerini sabote ettikten sonra bile, onu yeni Media Player’a güncelleyebileceksiniz. Şirketin belirttiği gibi, kitaplığınız ve çalma listeleriniz otomatik olarak taşınacaktır.

Microsoft, kullanıcıların dinlemek istediklerini bulmak için kitaplıklarına hızla göz atabileceklerini ve çalma listeleri oluşturup yönetebileceklerini söylüyor. Oynatma sırasında, hem tam ekran hem de mini oynatıcı modlarında albüm resmini göreceksiniz. Uygulama, PC’nizin müzik ve video klasörlerinden de dosyalar ekleyebileceksiniz. Ayarlar aracılığıyla, kullanıcılar Media Player’a kitaplığa getirecek şeyleri başka nerede bulacağınızı gösterecek.

Uygulamada erişilebilirlik odaklı seçenekler de var. Microsoft, bunların “klavye kullanıcıları için ve diğer yardımcı teknolojilerle geliştirilmiş klavye kısayolu ve erişim tuşu desteği” içerdiğini söylüyor. Media Player’ın şu anda birkaç sorunu var. Microsoft notları, bazı ağ konumlarından oynatmayı, albüm meta verilerini düzenlemeyi şu an için ertelemeniz gerekiyor. Windows Media Player’ın eski sürümüne Windows Araçları aracılığıyla erişmeye devam edebileceksiniz.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows Media Player’ın İsimini Değiştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör