Porsche, Taycan GTS Ve Sport Turismo EV’lerini Tanıttı

blank
Porsche, Taycan GTS Ve Sport Turismo EV'lerini Tanıttı

İçerik: Porsche, Taycan GTS Ve Sport Turismo EV’lerini Tanıttı

Porsche, Taycan GTS Ve Sport Turismo EV’lerini Tanıttı. Porsche, Taycan EV’lerinden birini almak isteyenler için iki yeni seçeneği açıkladı: Efsanevi GTS lakaplı bir Taycan ve GTS Sport Turismo adlı üçüncü bir gövde modeli ile karşımızda. Taycan model serisinin Başkan Yardımcısı Kevin Giek, GTS’nin “Taycan 4S’nin üzerinde ve Taycan Turbo türevlerinin altında konumlandırıldığını, bu nedenle seride gerçek bir noktayı temsil ettiğini” söyledi.

Lüks otomobil üreticisi, GTS versiyonunu serinin “sportif çok yönlü” modeli olarak adlandırıyor. 504 km veya 313 mil menzile sahip olan araç, onu 500 km sınırını aşan ilk Taycan yapıyor. Modelin uyarlanabilir havalı süspansiyonu GTS’ye özel olarak uyarlanmıştır ve bir GTS otomobilinde geleneksel olduğu gibi ön rüzgarlık, dış aynaların tabanları ve yan cam kaplamaları dahil olmak üzere dış cephede Siyah veya koyu ayrıntılara sahiptir.

Taycan Cross Turismo’nun sportif siluetine ve arkaya doğru eğimli tavan çizgisine sahiptir ve arka baş mesafesi Taycan spor sedandan 45 mm (yaklaşık 1,7 inç) daha büyüktür. Hem GTS hem de Sport Turismo, 0’dan 100 km/sa (62 mph) hıza 3,7 saniyede ulaşabilir ve maksimum 250 km/sa (155 mph) hıza çıkabiliyor.

Taycan GTS ve Sport Turismo, sırasıyla 131.834 EUR (149.000 USD) ve 132.786 EUR (150.000 USD) ile başlayan fiyatlara sahip olacak. Her ikisi de 2022 baharında galerilere gidecek ve bunu Sport Turismo için daha fazla motor seçeneği takip edecek. Porsche ayrıca 19-28 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan LA Auto Show’da yeni EV’leri sergileyecek, bu nedenle önümüzdeki günlerde yeni araçlar hakkında daha fazla şey duyacağız.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Porsche, Taycan GTS Ve Sport Turismo EV’lerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör